Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Nie ma co się bać młodości

Bogdan Serwiński: Nie ma co się bać młodości

fot. Bogusław Krośkiewicz

– Młodość nie powinna przeszkadzać w dobrej grze w siatkówkę. Najlepsze zespoły zawsze budowane są w oparciu o duże doświadczenie i spokój w połączeniu z młodością, zadziornością, trochę wariackim podejściem do sportu młodych charakterów. Nie ma co się bać młodości – powiedział o nowym składzie Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna jej szkoleniowiec, Bogdan Serwiński.

Na początku czerwca Muszynianka Muszyna odkryła karty dotyczące składu na nadchodzący sezon. Zaszły w nim spore zmiany praktycznie na każdej pozycji, ale największe na ataku i rozegraniu. „Mózgiem” drużyny ma być Danica Radenković, która po kilku latach przerwy zdecydowała się na powrót do Muszyny. – Dani ma stworzyć różnicę na rozegraniu. Grała ona już w naszym klubie, kiedy zdobywaliśmy brązowy medal. Jest to zawodniczka o bardzo dużych możliwościach i potencjale sportowym. Liczę na to, że będzie ona nadawała ton naszej grze. Jest ona predysponowana do tego, żeby grać nowoczesną siatkówkę – powiedział Bogdan Serwiński, który podkreślił, że duże znaczenie w dobieraniu zawodniczek do drużyny miały ich charaktery. – Mamy w składzie kilka zawodniczek, które wcześniej w lidze pokazywały się z dobrej strony pod względem mentalnym. W obecnej siatkówce konieczne jest to, żeby zespół był zadziorny, żeby nie poddawał się w żadnym momencie i grał do końca o każdą piłkę – dodał szkoleniowiec ekipy spod słowackiej granicy.Tak naprawdę będzie on musiał od początku układać wszystkie puzzle muszyńskiej układanki, bowiem kontrakty z drużyną przedłużyły tylko cztery zawodniczki, które występowały w niej w poprzednim sezonie. Co ciekawe, w składzie są tylko trzy przyjmujące. – Tak krawiec kraje, jak mu materii staje – krótko skwitował trener Muszynianki, która w nadchodzących rozgrywkach będzie połączeniem doświadczenia z młodością. – Młodość nie powinna przeszkadzać w dobrej grze w siatkówkę. Najlepsze zespoły zawsze budowane są w oparciu o duże doświadczenie i spokój w połączeniu z młodością, zadziornością, trochę wariackim podejściem do sportu młodych charakterów. Mam w drużynie zawodniczki doświadczone, by wspomnieć chociażby Małgorzatę Lis, a młodzież też już jest w pewien sposób ograna. Nie ma co się bać młodości – ocenił Serwiński.

Nie ukrywa on, że poprzeczka dla jego podopiecznych w nadchodzącym sezonie będzie zawieszona bardzo wysoko. Drużyna znad Popradu ma zrehabilitować się za poprzedni, nieudany sezon, a w kolejnym rywalizować o miejsce w czołówce. – Chcemy walczyć o czołową czwórkę pod każdym względem – zadeklarował Serwiński, który liczy, że tym razem jego zespół ominą problemy zdrowotne, a dzięki temu będzie mógł on na boisku zaprezentować pełnię swoich możliwości, rewanżując się poniekąd losowi za to, co stało się kilka miesięcy wcześniej. – Są w człowieku zawsze elementy ambicjonalne. Są one bardzo pozytywne, bo człowiek szuka pewnego rodzaju rewanżu za poprzedni nieudany sezon. Z utęsknieniem czekam na kolejne rozgrywki – zakończył szkoleniowiec Muszynianki, która na pierwszym treningu spotka się 1 sierpnia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved