Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bogdan Serwiński: Nie możemy spoczywać na laurach

Bogdan Serwiński: Nie możemy spoczywać na laurach

fot. Cezary Makarewicz

– Wytworzyła się pozytywna presja związana ze spadkami i awansami. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczny byt w ekstraklasie. Ostatnia kolejka, w której niżej notowane zespoły wygrały z tymi, które mają zdobywać medale, świadczy o tym, że poziom emocjonalny poszedł do góry, a poziom sportowy na pewno nie spadł niżej niż w poprzednich latach – powiedział trener Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna, Bogdan Serwiński.

W czwartej kolejce Polski Cukier Muszynianka Muszyna odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie za komplet punktów. Podopieczne Bogdana Serwińskiego przed własną publicznością rozgromiły Budowlanych Toruń, w żadnym z trzech setów nie pozwalając rywalkom rozwinąć skrzydeł. – Zespół Budowlanych został całkowicie przez nas zdominowany, przede wszystkim zagrywką. Miał olbrzymie problemy w przyjęciu, co przekładało się na całą jego grę. Niemniej jednak walczył do końca, więc moje dziewczyny musiały w tym meczu trochę potu wylać. Nie mogły grać na stojąco, musiały kilka razy na parkiecie się położyć, żeby odnieść to zwycięstwo – powiedział Bogdan Serwiński, który nie ukrywał radości, że jego podopiecznym w końcu dobrą grę udało się przekuć na komplet oczek. – Był to z naszej strony kolejny dobry mecz. W ogóle w tym sezonie gramy dobre spotkania. Może wcześniej trochę brakowało nam szczęścia w zdobyczach punktowych. W końcu wygraliśmy za komplet punktów, ale nie możemy sobie pozwolić na to, żeby spocząć na laurach. Zespół jest dynamiczny i niesamowicie ambitny. Chce dobrze grać i wygrywać. Nie spuszcza głów w dół w trudnej sytuacji. Dzieje się wręcz odwrotnie. Jest w nim dużo sportowej agresji. Myślę, że będzie mógł sprawić jeszcze sporo satysfakcji kibicom w tym sezonie – dodał szkoleniowiec Muszynianki.Wydaje się, że w muszyniankach tkwi spory potencjał, skoro były nawet blisko urwania punktów mistrzowi Polski w Policach. – Z Chemikiem walczyliśmy do ostatniej piłki. Ten mecz był dobry pod względem poziomu sportowego. Zabrakło nam jednak trochę szczęścia, żeby do Muszyny przywieźć coś więcej niż tylko dobre wrażenie. Stąd też w zespole kipiało przed meczem z Budowlanymi, bo dziewczyny ciągle chcą zdobywać punkty i wygrywać – zaznaczył Serwiński, według którego poziom rozgrywek w tym sezonie jest wysoki. Zresztą po czterech kolejkach wszystkie drużyny mają już na swoim koncie przynajmniej jedno zwycięstwo. – Poziom sportowy od długiego czasu utrzymywany jest na przyzwoitym poziomie. Poza tym wytworzyła się taka pozytywna presja związana ze spadkami i awansami. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczny byt w ekstraklasie. Niektóre zespoły musiały więc zmienić podejście do gry. Ostatnia kolejka, w której niżej notowane zespoły wygrały z tymi, które mają zdobywać medale, świadczy o tym, że poziom emocjonalny poszedł do góry, a poziom sportowy na pewno nie spadł niżej niż w poprzednich latach – dodał trener drużyny znad Popradu.

Obecnie Muszynianka znajduje się w czołowej ósemce, ale różnice pomiędzy poszczególnymi zespołami są znikome, więc w kolejnych pojedynkach musi walczyć o następne punkty, by piąć się w górę ligowej tabeli. Przed nią konfrontacja z Proximą Kraków, która ma już na koncie jedną niespodziankę. Siatkarki spod słowackiej granicy nie mogą więc zlekceważyć beniaminka, bo ten pokazał już, że potrafi grać w siatkówkę. – Wydawało się, że ten mecz nie będzie trudny, ale ostatni wynik Proximy z Budowlanymi dał nam dużo do myślenia. Mamy jeszcze dużo czasu, żeby przećwiczyć różne warianty taktyczne, żeby dobrze przygotować się do tego pojedynku, bo wychodzi na to, że nie będzie to łatwe spotkanie – ocenił szkoleniowiec zespołu znad Popradu, według którego w tym sezonie rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet mogą jeszcze sypnąć nie jedną niespodzianką. – Liga będzie bardzo ciekawa. Nie ma meczów, przed którymi z góry można przypisać jednej z drużyn komplet punktów – zakończył Serwiński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved