Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Mój zespół wywiązał się z roli faworyta

Bogdan Serwiński: Mój zespół wywiązał się z roli faworyta

fot. topvolley.ch

Dziewczyny miały grać bardzo ekonomicznie, ale chyba po pierwszym, gładko wygranym secie za bardzo wzięły sobie tę uwagę do serca. Grały zbyt ekonomicznie w kolejnej odsłonie, stąd zrobiła się ona wyrównana, a w pewnym momencie musiały odrabiać kilkupunktową stratę, aby rozstrzygnąć ją na swoją korzyść – powiedział po wygranej w Ostrowcu Świętokrzyskim szkoleniowiec Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna, Bogdan Serwiński.

Na koniec pierwszej części sezonu zasadniczego siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna pokonały na wyjeździe najsłabszy w stawce KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ekipa spod słowackiej granicy w pierwszym i trzecim secie niepodzielnie dominowała na boisku, ale w drugiej partii gospodynie były blisko wygranej z wyżej notowanym rywalem. Ostatecznie poległy jednak po walce na przewagi. – Mój zespół wywiązał się z roli faworyta – podkreślił Bogdan Serwiński. W tym spotkaniu jego zadaniem było zdobycie trzech punktów w trzech setach przy jak najmniejszym nakładzie sił. Dziewczyny miały grać bardzo ekonomicznie, ale chyba po pierwszym, gładko wygranym secie za bardzo wzięły sobie tę uwagę do serca. Grały zbyt ekonomicznie w kolejnej odsłonie, stąd zrobiła się ona wyrównana, a w pewnym momencie musiały odrabiać kilkupunktową stratę, aby rozstrzygnąć ją na swoją korzyść – dodał szkoleniowiec „mineralnych”.Wydawało się, że spotkanie z czerwoną latarnią rozgrywek będzie doskonałą okazją do gry dla zawodniczek rezerwowych, tym bardziej że Muszynianka już we wtorek rozegra kolejne spotkanie, tym razem w ramach Pucharu CEV z Nova KBM Branik Maribor. Tak się też stało, ale i tak przez większość pojedynku grały głównie siatkarki podstawowego składu. – Zmienniczki miały okazję pojawić się na parkiecie, choć w niezbyt dużym wymiarze czasowym. Drugi toczący się na przewagi set pokrzyżował moje trenerskie plany, bo miały one dłużej przebywać na parkiecie. Niemniej jednak kluczowe było zdobycie kompletu punktów i nietracenie setów. Nie mogłem więc diametralnie zmieniać składu, bo punkty są bardzo istotne – podkreślił Serwiński.

Na półmetku sezonu zasadniczego muszynianki plasują się na piątym miejscu. W znacznie gorszej sytuacji są siatkarki KSZO, które nie wygrały dotychczas ani jednego spotkania i z dorobkiem zaledwie dwóch punktów zamykają ligową tabelę. – KSZO ma w składzie kilka ogranych zawodniczek, ale większość z nich przez dużą część swojej dotychczasowej kariery grała w I lidze. Muszą jeszcze trochę popracować, aby prezentować wyższy poziom. To nie jest zespół, z którym można wygrać, prezentując byle jaką siatkówkę. Trzeba się napracować, bo łatwo punktów nie oddaje. Ma pewien potencjał, ale jednocześnie jeszcze sporo pracy do wykonania – zakończył Serwiński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved