Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Jestem zbudowany postawą całej drużyny

Bogdan Serwiński: Jestem zbudowany postawą całej drużyny

fot. Cezary Makarewicz

Trener Muszynianki Muszyna Bogdan Serwiński był bardzo zadowolony po zwycięstwie w Dąbrowie Górniczej z tamtejszą drużyną. – Cieszy mnie postawa całej drużyny w obecnym sezonie, jestem zbudowany jej postawą i mam nadzieję, że w kolejnych meczach zaprezentujemy się dobrze – powiedział szkoleniowiec Muszynianki.

Siatkarki z Muszyny w ostatnim czasie rozegrały dziewięć spotkań, wliczając w to dwa rozegrane w Pucharze CEV, wygrana z MKS-em Dąbrowa Górnicza podbudowała morale mineralnych. – Cieszę się, że odnieśliśmy zwycięstwo na trudnym terenie, żałuję tylko, że nie wygraliśmy z Impelem Wrocław 3:1, ponieważ mieliśmy na to szansę. Mamy młody zespół i popełnia on jeszcze proste błędy. Poza tym mamy bardzo dużo grania, w przeciągu 26 dni rozegraliśmy dziewięć meczów, w tym w ostatnim czasie rozegraliśmy cztery spotkania pięciosetowe. Liga popełnia bardzo duży błąd, układając w ten sposób terminarz – ocenił szkoleniowiec Muszynianki. Podkreślił on jednocześnie, że sprawą kluczową jest reprezentacja. – Zdaję sobie sprawę z priorytetu, jakim jest reprezentacja, ale czy zawodniczki będą w stanie wytrzymać w grudniu i styczniu kolejne obciążenia, jakim będzie gra w reprezentacji, oby tylko dały radę. To wszystko odbywa się kosztem zdrowia siatkarek, ponieważ nie ma czasu na trening. Granie meczów bez treningu przyczynia się do powstania kontuzji – stwierdził Bogdan Serwiński.

Duża wola walki oraz dobra gra w kontrze były kluczem do wygranej. – Dzięki determinacji pokonaliśmy drużynę z Dąbrowy Górniczej. Pomiędzy obiema drużynami nie było widać żadnej różnicy. Obie ekipy zaprezentowały podobne walory i mankamenty w grze – cieszył się opiekun Muszynianki. Przyznał on jednocześnie, że w czwartej partii nie ustrzegł się błędów. – Może ja popełniłem błąd, ponieważ nie zostawiłem na boisku składu, który wygrał trzecią partię, czasami jest tak, że zawodniczki popełniają błędy i trenerzy też. Bardzo cieszą mnie zdobyte dwa punkty w Dąbrowie Górniczej, jedyny nasz słaby mecz miał miejsce w Sopocie. Przyczyniła się do tego długa podróż z Wiesbaden z meczu Pucharu CEV, drużyna była ospała i nie zaprezentowała swoich walorów. W pozostałych spotkaniach było dobrze, cieszy mnie postawa całej ekipy, ponieważ jest ona budująca – ocenił dotychczasową postawę swojej drużyny trener mineralnych.Ze spokojem ekipa Muszynianki będzie przygotowywać się do czekających ją następnych meczów. – Nie wybiegam myślami w przyszłość, dałem drużynie dwa dni wolnego i każda z siatkarek była zadowolona z tego faktu. Dwa kolejne spotkania z Legionovią i Budowlanymi będą odbywały się w normalnym mikrocyklu, a potem będziemy mieli nadmiar meczów – przyznał opiekun Muszynianki. Jednocześnie szkoleniowiec odniósł się do kwestii zamknięcia ligi. – Trudno mi podejmować dyskusje odnośnie rozszerzenia ligi. Zgadzam się, że pod względem marketingowym liga zyskała. Jestem całkowitym przeciwnikiem zamknięcia ligi, ponieważ nie rozumiem tego i uważam to za duże nieporozumienie – zakończył Bogdan Serwiński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved