Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Interesuje nas piąte miejsce

Bogdan Serwiński: Interesuje nas piąte miejsce

fot. Bogusław Krośkiewicz

23 kwietnia ekipa z Muszyny, która właśnie uporała się z PTPS-em Piła, rozpocznie walkę o piąte miejsce. Rywalki to zawodniczki Budowlanych Łódź. Łodzianki, także w dwóch meczach (i również 3:0 oraz 3:1), poradziły sobie z Aluprofem. – To na pewno bardzo mocny zespół. Przed nami duże, a nawet bardzo duże wyzwanie – mówi Bogdan Serwiński, trener Polskiego Cukru Muszynianki Enei.

Faworytem są Budowlani, ale nas piąte miejsce interesuje bardzo. Myślę, że zagramy dobre spotkania i wynik będzie sprawą otwartą. Zamierzamy walczyć. Mamy jeszcze dwa tygodnie. Liczę, że w pełni zdrowa będzie już Adela Helić i zagramy prawie w komplecie. Prawie, bo sezon już jakiś czas temu zakończyła kontuzjowana Justyna Sosnowska – mówi szkoleniowiec siatkarek z Muszyny, Bogdan Serwiński.Z Budowlanymi walka trwać będzie do dwóch wygranych meczów. Pierwszy odbędzie się w Muszynie, a drugi i ewentualny trzeci – w Łodzi. To dlatego, że wyżej po sezonie zasadniczym były właśnie łodzianki. Muszynianki przygotowywać się będą we własnej hali, nie rozegrają żadnego sparingu. – To krótki czas. Nic, jeżeli chodzi o utratę rytmu meczowego, nie może się wydarzyć. Niezależnie od tego, jak ta konfrontacja się zakończy, dla nas walka o piąte miejsce jest wartościowym wynikiem – dopowiada trener Serwiński.

Lokata tuż za pierwszą czwórką Orlen Ligi to możliwość gry w Europie. Czy w przypadku sukcesu klub z Muszyny zdecyduje się na start w pucharach? – Mówienie o tym teraz byłoby dzieleniem skóry na niedźwiedziu. Najpierw trzeba osiągnąć odpowiedni wynik, a dopiero potem podejmować decyzje. Jest na to zdecydowanie za wcześnie – wyjaśnia trener muszynianek. Z PTPS-em Piła „Mineralne” wygrały w sposób pewny. Jest to postęp, bo przecież w rozgrywkach regularnych było dwa razy po 3:2, w obu meczach tych ekip zwyciężały gospodynie danego spotkania. – To duży plus, że teraz ten zespół zdominowaliśmy – nie ukrywa trener Serwiński.

Więcej w Dzienniku Polskim

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved