Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogate plany turniejowe siatkarek z Muszyny

Bogate plany turniejowe siatkarek z Muszyny

fot. Cezary Makarewicz

Karuzela transferowa nie zwalnia tempa, choć niektóre zespoły skompletowały już skład. Jednym z nich jest ekipa z Muszyny. Mineralne zgrywać się będą w trakcie trzech turniejów przed startem sezonu 2016/2017 Orlen Ligi.

Siatkarki z Muszyny przygotowania do nowego sezonu Orlen Ligi rozpoczną 30 lipca, dzień później wyjadą na zgrupowanie do Solca-Zdroju, a potem trenować będą na swoich obiektach. Wiadomo już także, że gry kontrolne rozpoczną w połowie września, tradycyjnie będą brały udział w turniejach. – Ten rok był obfity w propozycje. W wielu przypadkach musieliśmy podziękować za zaproszenie – powiedział Bogdan Serwiński, trener Polskiego Cukru Muszynianki Enei.Jego podopieczne serię sparingów zaczną 17 września w miejscowości Kobyłka koło Warszawy, gdzie odbędzie się duża impreza także z udziałem innych zespołów ekstraklasy. Po tygodniu drużyna wybierze się do Ostrowca Świętokrzyskiego, a w kolejny weekend wystąpi w Rzeszowie. – To będą trzy główne turnieje, przygotowujące nas do nowego sezonu. Może zagramy jeszcze jeden czy drugi sparing, ale to zależy od jakości naszej postawy na tych imprezach. I od kwestii zdrowotnych, kadrowych, bo nie wiemy, jaką będziemy dysponować liczbą zawodniczek w okresie przygotowawczym (chodzi o powołania do różnych reprezentacji – przyp.). Plany będziemy dopasowywać na bieżąco – dodał trener.

Kibiców muszynianek zainteresuje informacja, że 24-letnia Natalia Kurnikowska, która w ich klubie spędziła trzy lata, związała się z Impelem Wrocław. – Miała propozycję kontynuowania gry u nas, ale zdecydowała się na taki krok i nie widzę w tym nic ani złego, ani sensacyjnego – mówił Serwiński. Warto dodać, że na transferowej liście Orlen Ligi aż roi się od byłych muszynianek. Między innymi libero Paulina Maj-Erwardt (trzy lata nad Popradem) właśnie trafiła do Budowlanych Łódź. Już można powiedzieć, które drużyny będą najmocniejsze w nowych rozgrywkach. – Police utrzymują potencjał hegemona. Jak zwykle mocna będzie Dąbrowa Górnicza, także Impel. Od długiego czasu aspirująca do czołówki Łódź znów potwierdza to budową drużyny. Do tego grona dołączył Developres Rzeszów – zauważył Serwiński.

Więcej w Dzienniku Polskim

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved