Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bobolice: Chemik przegrał seta z DPD Legionovią do 8!

Bobolice: Chemik przegrał seta z DPD Legionovią do 8!

W Bobolicach rozpoczął się w piątek turniej Energa Cup z udziałem mistrza Polski oraz trzech innych zespołów Ligi Siatkówki Kobiet. W pierwszych meczach Pałac Bydgoszcz wygrał 3:1 z PTPS-em Piła, a DPD Legionovia niespodziewanie pokonała Chemika Police 3:0. Jeszcze bardziej zaskakujący jest fakt, że legionowianki rozbiły mistrza Polski w pierwszym secie do… 8!

W pierwszym meczu turnieju w Bobolicach bydgoszczanki zmierzyły się z PTPS-em Piła. W składzie Pałacu już jako pełnoprawna zawodniczka tego klubu zagrała Patrycja Balmas, znana bardziej pod panieńskim nazwiskiem Polak. 27-letnia przyjmująca, która ostatni sezon spędziła w MKS-ie Dąbrowa Górnicza, do tej pory przebywała w Pałacu na testach.

Mecz doskonale rozpoczął się dla bydgoszczanek, które wysoko wygrały pierwszego seta do 15. Być może zbyt wysoko, bo w drugiej partii role zupełnie się odwróciły. Górą były tym razem pilanki, PTPS zrewanżował się rywalkom i wygrał do 14. Kolejne dwa sety padły jednak łupem podopiecznych trenera Piotra Mateli. Pałac wygrał do 18 i do 20, notując swoje pierwsze zwycięstwo w w tym turnieju.

W drugim meczu siatkarki Legionovii zmierzyły się z mistrzem Polski, Chemikiem Police. Dla policzanek był to pierwszy mecz w okresie przygotowawczym, a siatkarki Chemika na boisko wyprowadziła nowa kapitan, Agnieszka Bednarek. Dam sobie radę. Jestem w środowisku od wielu lat i chyba wiem, jak wszystko powinno funkcjonować. Ogarnę tylko losowanie stron przed meczem, a reszta pójdzie z górki – z dystansem komentowała ten wybór sama zawodniczka.

Mecz rozpoczął się sensacyjnie od wysokiego prowadzenia zespołu z Legionowa. Kibice mogli zobaczyć prawdziwą dominację siatkarek DPD Legionovii: konsekwencja w polu serwisowym i bardzo wysoka skuteczność ataku podopiecznych trenera Piotra Olenderka sprawiły, iż rozgromiły rywalki 25:8. Znacznie bardziej emocjonujące były dwie kolejne partie, w których walka na całego toczyła się na całym dystansie partii i rozstrzygała się dopiero w końcówkach. Do ostatecznego zwycięstwa DPD Legionovii przyczyniła się bardzo dobra postawa blokujących, które skutecznie utrudniały życie ofensywie rywalek.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 3:1
(25:15, 14:25, 25:18, 25:20)

Pałac: Mazurek, Balmas, Różyńska, Gałucha, Krzywicka, Ziółkowska, Pahor (libero) oraz Reiter, Andersohn i Kuligowska

DPD Legionovia Legionowo – Chemik Police 3:0
(25:8, 25:23, 26:24)

Legionovia: Polak, Kicka, Damaske, Górecka, Wójcik, Jasek, Adamek Adriana (libero) oraz Olenderek i Adamek Agnieszka (libero)
Chemik: Mirković, Stysiak, Grajber, Mędrzyk, Bednarek, Chojnacka, Krzos (libero) oraz Łysiak (libero), Grejman, Pleśnierowicz i Łukasik M.