Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W Bobolicach wszyscy z jedną wygraną

W Bobolicach wszyscy z jedną wygraną

W drugim dniu bobolickiego turnieju DPD Legionovia, która rozpoczęła mecz w mocno przebudowanym zestawieniu, przegrała z Enea PTPS Piła. Pierwsze zwycięstwo odniosły mistrzynie Polski. Chemik Police pokonał po tie-breaku Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

Nieco eksperymentalny skład Legionovii, który rozpoczął spotkanie na parkiecie, nie zdołał nawiązać równej walki z bardzo zmotywowanymi pilankami i wysoko przegrał premierową odsłonę 15:25. Legionowianki podniosły jakość swojej gry w kolejnych odsłonach, jednak w kluczowej czwartej partii znów wysoko wygrał PTPS. W porównaniu do meczu z Chemikiem DPD Legionovia prezentowała się kiepsko w polu serwisowym, co pozwoliło rywalkom na prowadzenie swobodnej, urozmaiconej gry. Dało się odczuć również brak na boisku pełniącej w poprzednich starciach rolę liderki zespołu Magdaleny Damaske, która w sobotnie popołudnie dostała od trenera chwilę oddechu.

Po piątkowej porażce z Legionovią w sobotę Chemik Police rozpoczął mecz z Pałacem od wygranego seta do 22. Potem jednak inicjatywę przejęły bydgoszczanki i sytuacja na boisku się odwróciła. To podopieczne trenera Piotra Mateli wygrały drugiego seta do 18, a w trzecim wręcz rozgromiły mistrza Polski, pokonując Chemika 25:12. Policzanki jednak szybko się otrząsnęły i czwartego seta wygrały jeszcze wyżej, rewanżując się tym samym rywalkom. W tie-breaku znów lepsze okazały się mistrzynie Polski i to one cieszyły się z wygranej. Tym samym w Bobolicach każdy z czterech zespołów ma po jednym zwycięstwie i jednej porażce.

DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 1:3
(15:25, 23:25, 25:21, 16:25)

Legionovia: Wodrowska, Kicka, Olenderek, Górecka, Wójcik, Jasek, Ada Adamek (libero) oraz Polak, Aga Adamek (libero) i Rojecka
PTPS: Szpak, Azizova, Stranzali, Kaczorowska, Trojan, Stencel, Pawłowska (libero) oraz Piotrowska i Chrzan

Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2
(25:22, 18:25, 12:25, 25:7, 15:10)

Pałac: Mazurek (3), Balmas (13), Ziółkowska (6), Gałucha (13), Fedusio (12), Misiuna (11), Jagła (libero) oraz Pahor (libero), Kuligowska, Andersohn, Reiter (2), Różyńska (2) i Krzywicka (3)

źródło: inf. własna, legionovia.pl