Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Błażej Podleśny: Czuję, że idę do przodu

Błażej Podleśny: Czuję, że idę do przodu

fot. CEV

– Siatkówka w Czechach kroczy do przodu, zyskuje popularność i zainteresowanie ze strony kibiców. Z roku na rok w ekstralidze gra coraz więcej Polaków. Uważam, że słusznie postąpiłem, wybierając się na południe. Czuję, że idę do przodu, mając okazję na to, by się pokazać i rozwijać swoją przygodę siatkarską, bo jeszcze nie karierę. Dlatego będę chwalił tę ligę i wypowiadał się o niej tylko z pozytywnej strony – powiedział Błażej Podleśny, rozgrywający VK Ostrava.  

W ostatnim meczu w grudniu przegraliście z Duklą Liberec. Zgodzisz się, że trochę zabrakło wam punktu zaczepienia w tym meczu? Czy dla ciebie był jakimś szczególnym pod kątem walki dwóch polskich rozgrywających?  Błażej Podleśny: Ostatni mecz 2018 roku przegraliśmy dość szybko w Libercu. Nie było praktycznie żadnych pozytywnych aspektów, z których moglibyśmy być zadowoleni. Zagraliśmy słaby mecz, a Dukla zagrała jeden z lepszych meczów. Postawiła nam twarde warunki gry, od początku do końca kontrolowała spotkanie, nie dając nam dojść do głosu. Był to jednak dla mnie mecz jak każdy inny. Nie tworzyłem w głowie żadnej polskiej rywalizacji. Miło jednak, że zagranicą gramy przeciwko swoim rodakom. 

Początek rozgrywek nie był dla was za bardzo udany. Przez pewien czas byliście nawet poza czołową ósemką. Co było tego powodem? Potrzebowaliście czasu, żeby złapać odpowiedni rytm gry? 

– Początek rozgrywek w naszym wykonaniu – poza pierwszymi dwoma meczami – był fatalny. Chyba gorzej już być nie mogło. Okazało się, że potrafimy wygrywać nawet z mistrzem Czech na jego terenie, także myślę, że zgranie zespołu, zbudowanie pozytywnej atmosfery odgrywały pierwszoplanową rolę i pozwoliły nam się odbudować. 

Rok 2018 zakończyliście na siódmej pozycji, choć do piątego Volejbalu Brno tracicie tylko dwa oczka. Możecie więc być chyba zadowoleni z waszej postawy chociażby w grudniu?   

Gdy zakopaliśmy się w dolnej części tabeli, nikt z nas nie spodziewał się, że po pierwszej rundzie zajmiemy aż szóstą pozycję. Rok 2018 zakończyliśmy na siódmym miejscu. Jest to dobry wynik, patrząc przez pryzmat początku sezonu. Z naszej postawy jesteśmy zadowoleni, szczególnie jeśli chodzi o grudzień, który rozpoczęliśmy z wysokiego c, pokonując zespół z Karlovarska. 

Rok 2019 zaczniecie od dwóch meczów z sąsiadami w tabeli. Jaką wagę będą miały te spotkania z SKV Usti nad Labem i VK Příbram? Jakich pojedynków się spodziewasz? 

–  Spotkania, które rozegramy na początku roku, będą bardzo istotne dla układu tabeli. W pierwszej rundzie zaliczyliśmy dwie porażki. Chcemy odwetu i udanego rewanżu w obu spotkaniach. Przygotowujemy się na ciężkie, wyrównane, ale zwycięskie dla nas boje. 

Jakie są cele VK Ostrava na ten sezon? Myślisz, że możecie sprawić jakąś niespodziankę w play-off?

Cel zespołu z Ostravy na ten sezon to awans do play-off. Mamy wielką szansę, aby się w nich znaleźć. Jeśli tak się stanie, wtedy może być tylko lepiej. Myślę, że stać nas na nie jedną niespodziankę i sprawienie kłopotów faworyzowanym zespołom. Zawsze lepiej grać z faworytem niż nim być.

Jaka według ciebie jest liga czeska? To dobry kierunek dla polskich siatkarzy? Opinie na ten temat są bardzo skrajne, a jaka jest twoja? 

Ciężko mi się wypowiadać na ten temat, bo w lidze czeskiej jestem dopiero od pięciu miesięcy. Niemniej jednak słyszałem wiele opinii, że liga czeska z roku na rok jest coraz bardziej rozwinięta. Siatkówka w Czechach kroczy do przodu, zyskuje popularność i zainteresowanie ze strony kibiców. Z roku na rok w ekstralidze gra coraz więcej Polaków. Uważam, że słusznie postąpiłem, wybierając się na południe. Czuję, że idę do przodu, mając okazję na to, by się pokazać i rozwijać swoją przygodę siatkarską, bo jeszcze nie karierę. Dlatego będę chwalił tę ligę i wypowiadał się o niej tylko z pozytywnej strony.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved