Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Błażej Krzyształowicz: Zespół z Novary przycisnął nas od samego początku

Błażej Krzyształowicz: Zespół z Novary przycisnął nas od samego początku

fot. Katarzyna Antczak

– Nie może być tak, że w momencie, kiedy ktoś nas leje, poddajemy się i rozchodzimy; w jednej chwili oddajemy łatwo to, nad czym dziewczyny pracowały, czemu poświęcały zdrowie – mówił po szybkiej porażce z Igor Gorgonzola Novara w Lidze Mistrzyń trener Budowlanych Łódź, Błażej Krzyształowicz. – Ciężko znaleźć pozytywy w naszej grze – przyznała środkowa łodzianek, Gabriela Polańska.

Siatkarki Budowlanych Łódź nie miały szans w meczu Ligi Mistrzyń przeciwko wicemistrzowi Włoch. – Zespół z Novary przycisnął nas od samego początku, trzymał za gardło i nie puścił. Rzeczywiście rywal był dziś bardzo mocny, ale trzeba wymagać od siebie więcej. W wielu momentach zabrakło nam jednak zespołowości, drużyny, chemii. A przeciwko takiemu rywalowi musi grać cała siódemka – mówił po meczu trener Błażej Krzyształowicz.– Może te słowa są cierpkie, ale nie może być tak, że w momencie, kiedy ktoś nas leje, poddajemy się i rozchodzimy; w jednej chwili oddajemy łatwo to, nad czym dziewczyny pracowały, poświęcały zdrowie. Teraz są dwie opcje – albo to będzie zimny prysznic, który szybko postawi nas na nogi i będzie motywacją do ciężkiej pracy, albo u niektórych dziewczyn spowoduje chwilowy regres, nad którym w sztabie szkoleniowym będziemy musieli popracować – dodał szkoleniowiec łódzkiej drużyny.

Ciężko znaleźć pozytywy w naszej grze. W zasadzie nie mamy nic na swoją obronę, bo w żadnym elemencie się nie sprawdziłyśmy. Wiedziałyśmy, kto będzie stał po drugiej stronie, ale powinnyśmy mieć coś dla siebie z gry z takim rywalem. Nie wykorzystałyśmy jednak tej szansy, a jeszcze bardziej ściągnęłyśmy się w dół, zamiast dać sobie coś fajnego na przyszłość. Wiem jednak, że dziewczyny mają takie charaktery, że pokażą jeszcze, na co nas stać. Do Mińska pojedziemy z bojowym nastawieniem, walczymy o wyjście z grupy – podsumowała to spotkanie kapitan zespołu, Gabriela Polańska.

źródło: cev.lu, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved