Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Błażej Krzyształowicz: Traktuję to spotkanie jak każdy inny mecz

Błażej Krzyształowicz: Traktuję to spotkanie jak każdy inny mecz

19 grudnia Grot Budowlani Łódź podejmą zespół PTPS-u Piła w ramach dwunastej kolejki Orlen Ligi. Do poniedziałkowej rywalizacji łodzianki prowadzone przez Błażeja Krzyształowicza przystąpią w roli faworyta. Ekipa Grot Budowlani Łódź po jedenastu meczach plasuje się na pozycji wicelidera tabeli i ma na swoim koncie dziewięć zwycięstw i dwie porażki. Zespół PTPS-u Piła zajmuje ósme miejsce z bilansem sześciu przegranych spotkań oraz pięciu wygranych.

Spotkanie pomiędzy zespołami będzie nie tylko rywalizacją siatkarek, ale również trenerów. Bowiem w ubiegłym sezonie zespół seniorski z Łodzi prowadził duet: Jacek Pasiński i Błażej Krzyształowicz. Tym razem nie zasiądą na wspólnej, trenerskiej ławce, a staną naprzeciwko siebie. Obaj zapewniają, że nie będzie to dla nich pojedynek. – Zespół z Piły przeszedł metamorfozę, którą spowodował Jacek. Sprawił, że drużyna zaczęła grać lepiej i zaczęła wygrywać mecz. Ja traktuję to spotkanie jak każdy inny mecz i tak samo się do niego przygotowujemy. Między mną a Jackiem jest wszystko OK. Nie widzę potrzeby nadawania temu dodatkowego podtekstu. Jeżeli wygramy mecz z PTPS-em Piła za trzy punkty, to definitywnie przypieczętujemy sobie drugie miejsce na koniec pierwszej rundy – wyjaśnił Błażej Krzyształowicz.Zmiana szkoleniowca w pilskiej drużynie wywołała impuls, który przerwał złą passę. Dla łódzkiego środowiska siatkarskiego nie jest to zaskoczeniem. Jacek Pasiński jest wyjątkowym szkoleniowcem, który podejmuje wyzwania. To właśnie on w 2006 roku został pierwszym trenerem drużyny Budowlanych Łódź i przeprowadził zespół od III ligi aż do siatkarskiej ekstraklasy. – W żadnym wypadku nie będzie to pojedynek trenerów. Ja do Błażeja nic nie mam, jesteśmy kolegami. Chcemy stworzyć dobre widowisko i zagrać jak najlepiej. Czy to wystarczy do nawiązania walki z wiceliderem Orlen Ligi? To czas pokaże – powiedział szkoleniowiec PTPS-u Piła.

Zespół Grot Budowlani Łódź podejmie pilanki w Atlas Arenie. – Na pewno hala nie będzie naszym sprzymierzeńcem. Atlas Arena jest specyficznym miejscem do gry w siatkówkę i przekonuje się o tym każdy, kto tam przyjeżdża grać. Jednak nie składamy broni i nie przyjedziemy do Łodzi, by nas zbito. Naszym celem jest grać, coraz więcej i jak najlepiej. Nie stawiamy sobie konkretnego miejsca w tabeli jako cel. Chcemy grać jak najlepszą siatkówkę dla oka – dodał Jacek Pasiński.

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved