Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Błażej Krzyształowicz: Ta wygrana ma dla nas ważne znaczenie

Błażej Krzyształowicz: Ta wygrana ma dla nas ważne znaczenie

Podopieczne Błażeja Krzyształowicza przełamały hegemonię Chemika Police, tym razem ekipa Grot Budowlanych pokonała Chemika Police w superpucharze. – Cieszymy się, że mogliśmy zagrać z klasowym rywalem. Ponadto wystąpiliśmy w pełnym składzie, bowiem zawodniczki wróciły z kadry po pięciomiesięcznej pracy. Chwała dla zawodniczek, że potrafiły podnieść się w czwartym secie, gdzie przegrywaliśmy 17:21 – powiedział trener Budowlanych Łódź Błażej Krzyształowicz.

Wicemistrzynie Polski po dwóch nieudanych próbach pokonały Chemika Police i udanie otworzyły sezon. Od samego początku spotkania lepiej prezentowały się łodzianki, które nie odpuszczały, walczyły o każdą piłkę. – Zawsze gra się do końca, nawet jak prowadziliśmy 2:1 w setach, nie mieliśmy na swoim koncie wygranych trzech setów i graliśmy do końca. Przez naszą ofiarną grę wygraliśmy ten mecz, ważnym elementem, który zadecydował o naszej wygranej, przetrzymaliśmy nasze rywalki i to zapewniło nam końcowy sukces. Siatkarki Chemika potrafią bardzo mocno atakować i o tym można było się przekonać w tym meczu. Nasz blok był naszą mocną stroną w ubiegłym sezonie, byliśmy jednym z lepiej blokujących zespołów w lidze i mam nadzieję, że utrzymamy naszą skuteczną grę w nadchodzących rozgrywkach – podsumował mecz Błażej Krzyształowicz.

Dla obu drużyn było to bardzo dobre przetarcie przed rozgrywkami ligowymi. W ostatniej partii spotkania policzanki były bliskie wygrania seta i przedłużenia rywalizacji, jednak zagrywki Julii Twardowskiej sprawiły wiele problemów siatkarkom z Polic. – Zespół z Polic też chciał to spotkanie wygrać, naszym rywalkom nic nie można zarzucić, wszak były one bardzo bliskie wygrania w czwartym secie, w którym prowadziły i miały możliwość przedłużenia tego spotkania. Warto podkreślić, że nie był to łatwy mecz, ponieważ nie ułożył się po naszej myśli, na szczęście to my rozstrzygnęliśmy ten mecz na naszą korzyść i z tego się cieszymy. Julia Twardowska odwróciła losy tego seta, wniosła wiele ożywienia w poczynania drużyny i bardzo się cieszę, że ta zmiana nam wyszła, jej zagrywka pozwoliła nam ustawić skuteczny blok, łatwiej nam było zagrać na siatce. Ta wygrana z Chemikiem na pewno nas podbuduje, na pewno nie osiądziemy na laurach, wiemy, nad czym mamy pracować i na pewno będzie to dodatkowa mobilizacja przed meczem w Bielsku-Białej – stwierdził szkoleniowiec Budowlanych.