Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Błażej Krzyształowicz: Musimy bardzo dbać o punkty

Błażej Krzyształowicz: Musimy bardzo dbać o punkty

fot. Katarzyna Antczak

– Oczywiście to ważna wygrana. Ostatnio mieliśmy tie-breaka z MKS-em Dąbrowa Górnicza u siebie, potem przyszła porażka w Pile, gdzie też mieliśmy swoje szanse na zwycięstwo. Teraz jest tak, że każdy punkt dla nas waży bardzo dużo. Mamy trudny układ meczów, więc musimy bardzo dbać o punkty do końca rundy zasadniczej – powiedział po spotkaniu Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź trener łodzianek, Błażej Krzyształowicz.

Niedzielne spotkanie było istotne dla obu zespołów, gdyż Pałac wciąż ma nadzieję na wyjście ze strefy spadkowej, natomiast Budowlane bronią czwartej pozycji w lidze, która gwarantuje grę o medale. Przebieg meczu był nierówny, gdyż często zdarzało się, że jedna z drużyn zdobywała punkty serią. W ostatecznym rozrachunku to jednak łodzianki były lepszą formacją, wygrywając pojedynek 3:0. Wagę zwycięstwa podkreślił trener przyjezdnych, Błażej Krzyształowicz. – Oczywiście to ważna wygrana. Ostatnio mieliśmy tie-breaka z MKS-em Dąbrowa Górnicza u siebie, potem przyszła porażka w Pile, gdzie też mieliśmy swoje szanse na zwycięstwo. Teraz jest tak, że każdy punkt dla nas waży bardzo dużo. Mamy trudny układ meczów, więc musimy bardzo dbać o punkty do końca rundy zasadniczej – powiedział trener wicemistrzyń Polski. Opiekun zespołu z Łodzi sądzi, iż mecz walki spowodowany był sytuacją ligową obu ekip. – Pałac Bydgoszcz się postawił, gdyż ma o co grać. To jest końcówka sezonu, gdzie zarówno bydgoszczankom, jak i nam ważą punkty. Pałac walczy o utrzymanie, natomiast my gramy o zapewnienie sobie miejsca w czwórce. Możemy być zadowoleni, że wygraliśmy ten mecz jak najmniejszym nakładem sił w trzech setach – stwierdził Krzyształowicz.Przed Budowlanymi trzy trudne spotkania, które mogą zdecydować o tym, czy formacja powalczy o medale. Szkoleniowiec zapewnia jednak, że jego podopieczne są gotowe do nadchodzących pojedynków. – W miarę nam się udaje kontrolować, by dostosować ilość obciążenia na treningach do tego, żeby zawodniczki czuły się w miarę świeżo i miały radość z gry. Jakbyśmy „przejechali” dziewczyny mocniej na treningach, byłoby zdecydowanie gorzej. Obecnie moje siatkarki mają jeszcze sporo „pary”, żeby w końcówce zagrać dobrze – przyznał trener Budowlanych.

W odmiennym nastroju od swojego niedzielnego vis-à-vis był natomiast Piotr Makowski. Mimo porażki były sternik Polskiej reprezentacji kobiet docenił postawę swoich siatkarek. – Pierwszy set był bardzo dobry, w drugim nie istniało u nas przyjęcie, w trzecim znów podjęliśmy walkę. Ciężko analizować takie mecze, gdy przeciwnik przygotowany jest na to, że „goni Piłę” i musi wygrać z nami za trzy punkty. Trochę trzeba mieć więcej argumentów, przynajmniej jedną zdrową libero i trochę więcej mocy w ataku. Były momenty, że walczyliśmy, ale to ciągle jest za mało. Budowlani to jednak zdobywca Pucharu Polski. W ważnych momentach nie przyjęliśmy kilku piłek, traciliśmy trochę wiary w to, że możemy wygrać. Czasem prowadziliśmy równorzędną walkę, ale za taką punktów się nie przyznaje – powiedział trener.

„Pałacanki” bardzo słabo wchodziły w każdą kolejną partię, pozwalając rywalkom zbudować solidną zaliczkę. Makowski nie potrafił do końca odpowiedzieć, co było przyczyną takiego stanu rzeczy. – Ciężko powiedzieć. Zespół z Łodzi dysponuje bardzo dobrą zagrywką oraz jednym z najlepszych przyjęć w lidze. Tak jak mówiłem, trzeba mieć więcej argumentów, chociażby jedną zdrową atakującą. Brakuje też doświadczenia, ale przed nami są jeszcze trzy spotkania, w których przeciwnicy wydają się bardziej w zasięgu ręki – stwierdził szkoleniowiec. Mimo złej sytuacji, zarówno kadrowej, jak i tej w lidze, sternik bydgoszczanek widzi pozytywy, które mogą zaprocentować w ostatnich spotkaniach. – Myślę, że z Jagodą (Maternią – przyp. red.) gramy coraz lepiej. Ona też dużo wnosi do gry, lecz to jest zawodniczka, która jest nominalną przyjmującą i nie grała ona za wiele na ataku – dodał Piotr Makowski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved