Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Błażej Krzyształowicz: Musieliśmy mocno się namęczyć

Błażej Krzyształowicz: Musieliśmy mocno się namęczyć

fot. Katarzyna Antczak

Budowlani Łódź w 3. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet pokonali w Ostrowcu Świętokrzyskim 3:1 KSZO, ale wygrana nie przyszła im łatwo. – Musieliśmy naprawdę mocno się namęczyć i mocno zagrać w ataku, żeby przełamać zespół z Ostrowca – mówił po meczu trener łodzianek, Błażej Krzyształowicz. – Cieszę się, że zdobyłyśmy trzy punkty, a nieważne jak, bo po nie przyjechaliśmy – dodała atakująca Budowlanych, Kaja Grobelna.

Mecz ten pokazał, że ciężko nam się grało i nie przez naszą grę, tylko przez naprawdę dobry poziom, jaki zaprezentował zespół z Ostrowca. Musieliśmy naprawdę mocno się namęczyć i mocno zagrać w ataku, żeby przełamać zespół z Ostrowca – mówił po meczu trener łodzianek, Błażej Krzyształowicz. Szczerze powiem, że nie lubię takich setów, jak ten trzeci, które wygrywa się bardzo łatwo, zaczyna się od 8:0, bo ani my, ani rywalki na dobrą sprawę nie wchodzą w grę i tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego tak łatwo się wygrywa. Często o tym decyduje jeden element, jak zagrywka, błędy przeciwnika i wygrywa się seta bez wielkiego wkładu własnego. A następnego seta trzeba grać, gdy przeciwnik radzi już sobie zdecydowanie lepiej. Tak było w secie czwartym, gdzie po kilku naszych niedokładnościach, braku przyjęcia zagrywki było już 4:2. Kilka dodatkowych błędów i mogło by się to potoczyć jak w trzecim secie, tylko w drugą stronę. Na szczęście opanowaliśmy to, ale przez długą część czwartego seta było na styku. Później, przy swojej zagrywce, trochę odskoczyliśmy, bo kilka przyjęć KSZO przeszło na naszą stronę, a przechodzące na pewno łatwiej się kończy niż jak trzeba grać całą akcję – dodaje szkoleniowiec Budowlanych.My patrzymy się na siebie. To nie jest slogan. Do każdego meczu podchodzimy bardzo odrębnie. Każdy następny mecz jest dla nas najważniejszy, bo tak jak pokazał ten mecz, z każdym rywalem, bez względu na miejsce w tabeli, trzeba grać na sto procent. Inaczej mogłoby się tutaj skończyć stratą punktów. Nie demonizowałbym naszej rywalizacji z Chemikiem, bo w finale mogą zagrać różne zespoły i na pewno ja będę ostatnim, który będzie rozdawał te miejsca na jakimkolwiek etapie trwania sezonu – przyznaje Błażej Krzyształowicz.

Spodziewałyśmy się ciężkiego pojedynku, bo ciężko się gra w Ostrowcu. Tak było w zeszłym sezonie i tym razem było podobnie – mówiła po meczu Kaja Grobelna, która została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania. – Cieszę się, że zdobyłyśmy trzy punkty, a nieważne jak, bo po nie przyjechałyśmy. Jest dla nas nauczka, że nie możemy zaczynać nerwowo, tylko musimy prowadzić swoją grę, tak jak pod koniec, a nie na początku tego meczu. Dziś czułam się dobrze fizycznie, wiedziałam, co mam robić. Oczywiście były elementy, jak np. zagrywka, które mi nie wychodziły. Chciałam to kontrolować, ale w ataku prawie wszystko mi wychodziło. Cieszę się, że mogłam w ten sposób pomóc drużynie, bo tak już jest: ja też będę miała gorsze mecze, ale wiem, że koleżanki z zespołu mi wtedy pomogą. Liga jest długa, więc na pewno przyjdą jakieś dołki, ale po to jest drużyna, żeby sobie pomagać – dodała atakująca Budowlanych.

źródło: kszosiatkówka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved