Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Błażej Krzyształowicz: Momentami byliśmy trochę zagubieni

Błażej Krzyształowicz: Momentami byliśmy trochę zagubieni

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź jechały do Nysy bronić Pucharu Polski, tymczasem na etapie półfinału musiały uznać wyższość przyszłych zwyciężczyń turnieju. W sobotę łodziankom zabrakło przede wszystkim liderki, a niewykorzystana szansa na wygranie premierowej odsłony spowodowała, że później na boisku dominowały już tylko mistrzynie Polski. – Policzanki kilka razy ustrzeliły nas w ustawieniu, w którym Ania Bączyńska była w pierwszej strefie. Do tego doszło kilka niedokładnych przyjęć, które spowodowały, że nawet powtarzając akcję 2-3 razy nie potrafiliśmy jej zakończyć zdobyciem punktu. Tak nas „przytkało”, zabrakło kończącego ataku po naszej stronie – mówił po ostatnim meczu łodzianek trener Błażej Krzyształowicz.

Zespół Grot Budowlanych Łódź nie był faworytem starcia półfinałowego, absencja dwóch podstawowych przyjmujących, Julii Twardowskiej i Agaty Babicz sprawiła, że kontuzje pokrzyżowały plany trenerowi Błażejowi Krzyształowiczowi i łodzianki muszą teraz w dużej mierze polegać na grze swojej liderki, Jovany Brakocević. Półfinał Pucharu Polski tylko do stanu 17:10 układał się dla nich korzystnie. W tym momencie gra obrończyń trofeum się załamała i kolejne 9 oczek z rzędu zdobyły policzanki.  – Policzanki kilka razy ustrzeliły nas w ustawieniu, w którym Ania Bączyńska była w pierwszej strefie. Do tego doszło kilka niedokładnych przyjęć, które spowodowały, że nawet powtarzając akcję 2-3 razy nie potrafiliśmy jej zakończyć zdobyciem punktu. Tak nas „przytkało”, zabrakło kończącego ataku po naszej stronie. Gdybyśmy szybciej wyszli z tego ustawienia, to myślę, że ten set potoczyłby się inaczej. Mówienie o tym, że ten mecz wyglądałby później inaczej to już jednak zbyt wiele – stwierdził szkoleniowiec Grota Budowlanych, Błażej Krzystałowicz.Przez całą drugą partię łodzianki walczyły o powrót do meczu, ale gdy tylko udało im się wyjść na prowadzenie 21:20, znów większe ogranie i spokój cechowało zespół rywalek, które w końcówce niemal się nie myliły. – Ta druga partia to też fragment meczu, gdzie cały czas „goniliśmy” wynik, to nie był set układający się pod nasze dyktando. W końcówce wysunęliśmy się na prowadzenie, ale była to bardziej zasługa indywidualnych umiejętności dziewczyn w polu zagrywki, choćby Magdy Stysiak. Z drugiej strony było bardzo dużo niedokładności, braki w komunikacji, w obronie też się nie popisaliśmy, bo rywalkom „wpadło” dużo kiwek Sladjany Mirković – zauważył Krzyształowicz. Budowlane z pewnością liczyły na to, że wszelkie niedoskonałości uda im się zamaskować dobrą grą atakującej, ale Jovana Brakocević-Canzian skończyła zaledwie 7 na 39 piłek, które otrzymała. – Nie ma co ukrywać, że gdyby Jovana dołożyła kilka punktów więcej i nie zagrała na 18% to drużynie grałoby się łatwiej. To nie jest tajemnica i tego nie da się ukryć – skwitował postawę Serbki trener Krzyształowicz.

Łodziankom nie udało się też utrzymać zadowalającej jakości przyjęcia, tutaj przeciwniczki konsekwentnie realizowały swój plan taktyczny kierując piłkę w strefę przyjęcia Anny Bączyńskiej lub jej zmienniczki, Oliwii Urban. – To już któryś mecz z kolei, gdzie wiemy o tym, że rywalki będą się starały celować zagrywką w Anię. Marysia Stenzel dość mocno wspiera z kolei Magdę Stysiak. Takie jest założenie, ale też nie zrzucałbym tego rezultatu na barki Ani Bączyńskiej, która miała zaledwie jeden bezpośredni błąd przy 36 zagrywkach. Myślę, że tutaj zawiódł atak i pojawiły się błędy, które w drugim i trzecim secie posypały się hurtowo. Było to też związane z tym, że graliśmy trochę innymi opcjami, było więcej pipe’a, szukaliśmy alternatyw, bo wiedzieliśmy, że Jovanie gra się w tym półfinale bardzo trudno. To przełożyło się na brak organizacji i momentami byliśmy trochę zagubieni – przyznał trener brązowych medalistek mistrzostw Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved