Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Błażej Krzyształowicz: Dziękujemy za cierpliwość

Błażej Krzyształowicz: Dziękujemy za cierpliwość

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały w niedzielę zespół Developresu SkyRes Rzeszów w meczu na szczycie 18. kolejki LSK. Wydaje się, że awans do finałów Pucharu Polski oraz wygrana z brązowymi medalistkami minionego sezonu to jasne sygnały, że łodzianki kryzys mają już za sobą. – Dziękujemy za cierpliwość. Po nie najlepszym początku tego roku kalendarzowego teraz od kilku spotkań prezentujemy lepszą siatkówkę. Przynosi to wymierne efekty, ta gra jest też przyjemniejsza dla oka. Poza tym, że gramy wariantami, to dziewczyny nabrały też trochę polotu – mówi trener łodzianek, Błażej Krzyształowicz.

Seria czterech ligowych porażek mogła niepokoić kibiców łódzkich Budowlanych. Tak samo jak kontuzje i absencja libero, Agaty Witkowskiej oraz liderki wicemistrzyń Polski, Kai Grobelnej. Jednak te trudności zdają się być już przezwyciężone, a w niedzielny wieczór podopieczne Błażeja Krzyształowicza nie dały większych szans na wywiezienie z Atlas Areny punktów siatkarkom z Rzeszowa. – Dziękujemy za cierpliwość. Po nie najlepszym początku tego roku kalendarzowego teraz od kilku spotkań prezentujemy lepszą siatkówkę. Przynosi to wymierne efekty, ta gra jest też przyjemniejsza dla oka. Poza tym, że gramy wariantami, to dziewczyny nabrały też trochę polotu – zauważył szkoleniowiec łodzianek.W ekipie gospodyń znakomite spotkanie rozegrały środkowe. Agnieszka Kąkolewska i Gabriela Polańska punktowały równie często, jak ich koleżanki na skrzydłach. – Dużo rzeczy „żarło”, chociaż popełniliśmy też kilka karygodnych błędów w obronie. W szczególności w takich akcjach, gdzie nie skakaliśmy do bloku, a nie staliśmy neutralnie w defensywie. Jeśli poprawimy jeszcze to czytanie gry w momentach nietypowych, powinno być dużo lepiej. W meczu z rzeszowiankami ewidentnie wszystko co dobre zaczęło się od zagrywki. Nawet gdy rywalki zmieniły libero na bardziej doświadczoną, choć ta wraca po kontuzji, to udało nam się odrzucić je od siatki. Nie daliśmy się wciągnąć w grę środkowych z Rzeszowa. Co prawda na skrzydłach udało nam się postawić tylko około 10 punktowych bloków, to bardzo dużo było również wybloków. Mógłbym wymieniać dużo atutów, bo dużo dobrej gry pokazały w tym spotkaniu moje zawodniczki – chwalił swoje zawodniczki trener Grot Budowlanych Łódź.

Do końca części zasadniczej sezonu pozostało 8 kolejek, a łodzianki wciąż muszą walczyć o utrzymanie się w gronie czterech najlepszych drużyn przed fazą play-off. – Dla nas zadaniem będzie utrzymanie tej formy. Przychodzą takie momenty, gdzie trudno i ciężko jest wytłumaczyć, dlaczego coś nie wychodzi. My szukaliśmy odpowiedzi w sztabie szkoleniowym i na ten moment wydaje mi się, że znaleźliśmy receptę. Wydaje mi się, że w każdym sporcie niemożliwym jest utrzymanie świetnej formy przez cały sezon. Może to dziwnie zabrzmi, ale sezon ma się już ku końcowi, pozostały nam dwa miesiące najważniejszych meczów, do których przygotowujemy się cały sezon. Mam nadzieję, że teraz nasza dyspozycja będzie szła tylko w górę, nad tym będziemy pracowali, aby już z tej górki w żaden drastyczny sposób nie spaść – powiedział Krzyształowicz. Najbliższe spotkanie łodzianki rozegrają już we wtorek, a ich rywalkami będą siatkarki Vakifbanku Stambuł, zwyciężczynie zeszłorocznej edycji tych rozgrywek. W jakim składzie przystąpią do tego meczu Budowlane? – Będziemy się nad tym jeszcze zastanawiać. Musimy usiąść i przemyśleć to całym sztabem, z trenerami od przygotowania fizycznego i fizjoterapeutami. To będzie dla nas kolejna lekcja. Od początku naszych występów w Lidze Mistrzyń to powtarzam i my na pewno nie przystąpimy do tego meczu w zupełnie rezerwowym składzie, bo ważne jest, aby nasze zawodniczki miały możliwość zagrania z najlepszymi na świecie – przyznał szkoleniowiec siatkarek z miasta włókniarzy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved