Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Błażej Krzyształowicz: Chemik pokazał, że cierpliwa gra przynosi efekt

Błażej Krzyształowicz: Chemik pokazał, że cierpliwa gra przynosi efekt

W piątek zespół Budowlanych Łódź pokonał w pierwszym meczu play-off 3:0 bydgoski Pałac. – Przyjęcie jakoś funkcjonowało, trochę szwankowała relacja wystawa-atak i to spowodowało, że się przytykaliśmy, chociażby w tym trzecim secie w pierwszym ustawieniu – mówił o tym meczu trener łódzkiego zespołu, Błażej Krzyształowicz.

Przez cały sezon dziennikarze w Polsce, obserwując poczynania poszczególnych drużyn Ligi Siatkówki Kobiet zadają sobie i zawodniczkom pytanie o to, skąd bierze się w grze niemalże każdej z drużyn tak duże falowanie i to nawet nie na dystansie całego meczu, nie mówiąc o paru spotkaniach. Bardziej paru piłek w danym secie. – Według mnie przyczyną takiego stanu rzeczy jest po prostu poziom ligi, w której nawet zespoły z dołu tabeli mogą wygrać z czołówką i to tworzy spore dysproporcje w dyspozycji. Takie serie się przydarzają, w naszym przypadku od początku sezonu i chyba można powiedzieć, że to taki nasz styl gry – przyznała Maria Stenzel, libero Budowlanych.

Zespół z Łodzi dość pewnie pokonał jednak w piątek Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz i postawił pierwszy krok do awansu do półfinału LSK. – Nie chciałyśmy grać pięciu setów, tracić energii. Chcemy cały czas być dobrze przygotowane fizycznie – stwierdziła zawodniczka. – Trzy zwycięskie sety cieszą, teraz można je chwilę świętować, a potem dać z siebie wszystko w Bydgoszczy – zakończyła.

Po meczu kibice i obserwatorzy zadawali sobie pytanie, skąd biorą się błędy w grze gospodyń. – Z tymi błędami by po tym meczu aż tak nie przesadzał. Poza drugim setem było w miarę OK. Zdobywca Pucharu Polski Chemik Police już pokazał, że nie trzeba mieć najmocniejszego i najlepszego ataku, ale bardzo cierpliwa gra blok-obrona, asekuracja własnego ataku i doprowadzanie do kolejnych prób sprawia, że zespołom przeciwnym ciężko się gra – przyznał trener Błażej Krzyształowicz.

źródło: tulodz.pl, TV Toya