Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Błażej Krzyształowicz: To był bardzo interesujący mecz

Błażej Krzyształowicz: To był bardzo interesujący mecz

W środę Grot Budowlani Łódź w ramach rozgrywek Ligi Mistrzyń podejmował Eczacibasi Vitra Stambuł. Ostatecznie to zawodniczki z Turcji okazały się lepsze, wygrały to spotkanie bez straty seta. – W środę mieliśmy równie dobre wybory ataku, broniliśmy więcej i dawaliśmy sobie szanse. Być może nie wykorzystaliśmy ich wszystkich, ale byliśmy bardziej aktywni. Wydaje mi się, że zaprezentowaliśmy się zdecydowanie lepiej niż w meczu z pierwszą turecką potęgą – przyznał trener łódzkiej drużyny, Błażej Krzyształowicz.

W pierwszych dwóch odsłonach spotkania dominowały Turczynki. Od samego początku kontrolowały przebieg gry, a na uwagę zasługiwała ich świetna postawa w bloku, a od drugiego seta także w ofensywie. W trzeciej partii łodzianki postawiły się rywalkom. Coraz lepiej broniły, poprawiły się także w ataku i przez długi czas wynik pozostawał na styku. W końcówce jednak ponownie swój styl gry narzuciły przyjezdne i to one cieszyły się ze zwycięstwa w tym meczu.

Zawodniczki Eczacibasi wygrały wszystkie swoje dotychczasowe starcia w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. – Jestem zadowolona, że wygrałyśmy to spotkanie 3:0. Mamy trzy punkty. Zakończyłyśmy 2019 rok zwycięstwem i z tego jesteśmy bardzo szczęśliwe. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy kontynuować tę passę i będziemy zwyciężać. Myślę, że zagrałyśmy dobre spotkanie, mogłyśmy zaprezentować się lepiej, lecz to wystarczyło, zwłaszcza w pierwszym i drugim secie. W trzecim łodzianki zaczęły coraz lepiej grać w defensywie i miałyśmy niewielkie problemy ze zdobyciem punktu, ale ostatecznie zdołaliśmy wygrać tę partię i całe spotkanie – powiedziała zawodniczka Eczacibasi Vitra Stambuł, Tijana Bošković.

Z kolei łodzianki W Lidze Mistrzyń mają na swoim koncie 1 zwycięstwo i 2 porażki. – Z naszej perspektywy to był bardzo interesujący mecz. Świetnie, że dziewczyny mogły stawić czoła mocnemu rywalowi z taką siłą ataku. Pozytywną stroną jest to, że nie zostaliśmy zmienieni z boiska tak w meczu w Stambule przeciwko Fenerbahce. W środę mieliśmy równie dobre wybory ataku, broniliśmy więcej i dawaliśmy sobie szanse. Być może nie wykorzystaliśmy ich wszystkich, ale byliśmy bardziej aktywni. Wydaje mi się, że zaprezentowaliśmy się zdecydowanie lepiej niż w meczu z pierwszą turecką potęgą – stwierdził trener Grot Budowlanych Łódź, Błażej Krzyształowicz.

źródło: cev.eu, inf. własna