Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Blake Scheerhoorn: Bardzo mi się tutaj podoba

Blake Scheerhoorn: Bardzo mi się tutaj podoba

fot. fivb-com

– Mam nadzieję, że będę się rozwijał, dużo czasu spędzał na parkiecie, zdobywając potrzebne punkty dla swojego zespołu – powiedział o nadziejach, jakie wiąże z grą w olsztyńskim zespole kanadyjski przyjmujący Blake Scheerhorn.

Gra w Polsce to dla ciebie zupełnie nowe doświadczenie. Jak czujesz się po kilku dniach spędzonych w Olsztynie?Blake Scheerhoorn:Czuję się już bardzo dobrze. Przez krótki czas po przylocie czułem tzw. jetlang, ale to już minęło. Jestem podekscytowany, że mogę już dołączyć do drużyny i rozpocząć przygotowania do nowego sezonu.

Miałeś już okazję zapoznać się z najbliższą okolicą i pozwiedzać miasto?

– Miałem możliwość zobaczyć Stare Miasto, ale przede wszystkim skupiłem się na swojej najbliższej okolicy. Jeśli chodzi o Olsztyn, to jest tutaj bardzo pięknie. Macie wspaniałe widoki, dużo jezior i mnóstwo lasów. Bardzo mi się tutaj podoba.

Do zespołu dołączyłeś nieco później, z racji Pucharu Panaamerykańskiego, gdzie zajęliście 4. miejsce. Jak ocenisz swoją grę podczas turnieju?

– Myślę, że zagraliśmy dobre zawody, choć zawsze można było coś zrobić lepiej. Każdy z nas dał z siebie wszystko na boisku, przez co zebraliśmy bardzo cenne doświadczenie.

Rozmawiałeś już z trenerem Roberto Santillim i resztą zespołu. Jakie są twoje wrażenia po pierwszych treningach z zespołem?

– Tak, rozmawiałem już ze sztabem szkoleniowym, jak i kolegami z zespołu. Jestem podekscytowany, że będę mógł pracować w takim zespole. Mamy wspólne cele, plany i dzięki temu mam nadzieję, że razem osiągniemy bardzo dużo.

Pozostali zawodnicy mają już za sobą dwa tygodnie treningów, a dla ciebie są to dopiero pierwsze zajęcia. Jak będą wyglądać twoje pierwsze treningi – będą one zawierały mniejsze obciążenia od pozostałych?

– Przyjechałem do Olsztyna trochę później niż pozostali, więc na razie potrzebuję trochę czasu na zaadaptowanie się do środowiska. Jeśli chodzi o treningi, to na początku moje ćwiczenia będą trochę luźniejsze. Od przyszłego tygodnia będę trenował z pełnym obciążeniem. Mam nadzieję, że będę gotowy do pierwszego sparingu.

Jakie nadzieje wiążesz z grą w Indykpolu AZS Olsztyn?

– Mam nadzieję, że będę się rozwijał, dużo czasu spędzał na parkiecie, zdobywając potrzebne punkty dla swojego zespołu.

Autor: Mateusz Lewandowski

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved