Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > BKS STAL Bielsko-Biała będzie musiał radzić sobie bez Pavli Smidovej

BKS STAL Bielsko-Biała będzie musiał radzić sobie bez Pavli Smidovej

fot. Michał Szymański

BKS STAL Bielsko-Biała całkiem udanie rozpoczęła zmagania Ligi Siatkówki Kobiet, zdobywając piętnaście punktów w ośmiu meczach. Drużyna ma jednak problem w postaci Pavli Smidovej. Rozgrywająca nie wystąpi już do końca sezonu. Z tego powodu klub zmuszony jest szybko załatać dziurę w kadrze zespołu.

Pavla Smidova dołączyła do BKS-u przed aktualnym sezonem. Zawodniczka przyszła do drużyny jako ta, która miała kierować grą formacji. Rzeczywiście Czeszka rozegrała w barwach BKS-u siedem spotkań, każde z nich zaczynając w pierwszej szóstce. W pojedynku przeciwko Developresowi SkyRes Rzeszów 27-latka nie pojawiła się już na placu gry. Nieznany jest jednak powód absencji siatkarki. Klub także nie poinformował, dlaczego ich podopieczna nie pojawiła się w spotkaniu.Niedyspozycja zawodniczki okazuje się dłuższa, niż wielu zakładało. Według nieoficjalnych źródeł Smidova ma już nie wystąpić w tym sezonie LSK. Taki obrót sytuacji sprawił, że klub jest zmuszony szukać nowej rozgrywającej. Aktualnie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce zgłoszona została juniorka STALI – 17-letnia Ewa Kostera.

Nie jest jednak pewne, czy młoda siatkarka na długo zagrzeje miejsce w zespole. W kuluarach mówi się bowiem, iż BKS może poszukać nowej zawodniczki. Na razie informacje nie są jednak potwierdzone przez klub z Bielska-Białej, który nie odnosi się do tematu nawet na swojej stronie internetowej.

AKTUALIZACJA:

Poprzez swoją stronę internetową BKS STAL poinformowała o zakończeniu współpracy ze Smidovą. Powodem takiego obrotu sytuacji jest ciąża siatkarki, która sama wystosowała komentarz w tej sprawie. – Życie pisze czasem różne scenariusze. Gdy się tylko dowiedziałam rozmawiałam z trenerem i poinformowałam prezesa klubu. Wspólnie zdecydowaliśmy o rozwiązaniu kontraktu. Dziękuję wszystkim, których poznałam w BKS za ten wspólny czas. Dziękuję kibicom za dobre przyjęcie mnie w Bielsku-Białej. Teraz czeka mnie nowa rola – powiedziała zawodniczka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved