Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > BKS – nowy zarząd, nowy początek?

BKS – nowy zarząd, nowy początek?

fot. Łukasz Krzywański

Jako podawaliśmy kilka dni temu, BKS Bielsko-Biała ma nowy zarząd. Prezesem klubu ze stolicy Podbeskidzia został Andrzej Pyć, a do grona kierujących instytucją dołączył również Jacek Zięba. Świeżo wybrani włodarze mają przywrócić bielską siatkówkę na właściwe tory i poradzić sobie z faktem, że dotychczasowy sponsor tytularny (Aluprof) nie będzie towarzyszył zawodniczkom w sezonie 2016/2017.

Zgromadzonym na wtorkowej konferencji dziennikarzom przedstawiony został nowy zarząd Bialskiego Klubu Sportowego SA, który od 1 lipca tworzą prezes Andrzej Pyć oraz członek zarządu, Jacek Zięba. Zadaniem nowych włodarzy jest stworzenie zespołu, który przywróci drużynę ze stolicy Podbeskidzia na zwycięskie tory po kilku sezonach wyników nieco poniżej oczekiwań. Zadanie to wydaje się tym trudniejsze, że BKS musi radzić sobie bez wieloletniego partnera i sponsora tytularnego, firmy Aluprof, która nie będzie towarzyszyć zespołowi w nadchodzących rozgrywkach.Chcemy, by bielska siatkówka wróciła na należne jej miejsce, dlatego też będziemy robić wszystko, by wyniki pierwszej drużyny były lepsze, niż miało to miejsce w ostatnich latach. Nie możemy zagwarantować, że już w tym sezonie sięgniemy po medal mistrzostw Polski, ale chcemy, by stało się to jak najszybciej i trwało jak najdłużej. Po odejściu Aluprofu, który przez długie lata był sponsorem tytularnym naszej drużyny, powstała luka, którą jako nowy zarząd musimy zapełnić, by poprawić i ustabilizować nasze finanse – powiedział nowo wybrany prezes Andrzej Pyć. – Najbliższy sezon będzie już czwartym, w którym Hydro ZPNHS współpracuje z bialskim klubem. Rozpoczynaliśmy od tytułu sponsora Silver i stopniowo pięliśmy się w górę. Gdy otrzymałem propozycję wejścia w skład zarządu, uznałem, że mogę się przydać i pomóc w rozwoju spółki i pierwszego zespołu – powiedział Jacek Zięba.

Jeżeli chodzi o skład, to BKS opuściły: Yael Castiglione, Koleta Łyszkiewicz, Natalia Strózik, Nikola Radosova, Małgorzata Lis, Helena Horka, Beata Motyka oraz Natalia Bamber-Laskowska. Na ich miejsce klub zakontraktował Natalię PerlińskąMagdalenę GrykęEwelinę BrzezińskąAleksandrę WańczykJoannę Staniuchę-SzczurekNatalię Skrzypkowską, Soňę Mikyskovą, a z Młodej Ligi do seniorskiego zespołu dołączyła Aneta Wilczek.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved