Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > BKS ma nową atakującą

BKS ma nową atakującą

fot. brnensky.denik.cz

W przyszłym sezonie w barwach bialskiego klubu zobaczymy Czeszkę – Soňę Mikyskovą. Czeska atakująca to ósma nowa zawodniczka w bialskim klubie. 

Soňa Mikysková to 27-letnia atakująca pochodząca z Brna. Swoją karierę rozpoczynała w miejscowym klubu VK Kralovo Pole Brno, w którym występowała od 2004 do 2009 roku. Kolejne sezony Mikysková spędziła w ekstraklasie francuskiej. Najpierw przez trzy lata grała w Istres OPVB, a następnie w sezonach 2012/2013 i 2013/2014 w Stade Francais Paris Saint Cloud. Ostatnie dwa sezony również spędziła we Francji w zespole Pays d’Aix Venelles. Wspólnie z drużyną Soňa w rundzie zasadniczej zajęła 5. miejsce w tabeli, ale w ćwierćfinale pokonała czwarty zespół ligi ASPTT Mulhouse. W półfinale ekipa Pays d’Aix Venelles musiała uznać wyższość utytułowanego zespołu RC Cannes.W ostatnim sezonie nowa bielska atakująca zagrała w 22 spotkaniach, zdobywając 289 punktów atakiem, 25 blokiem i 15 zagrywką.

Czeska atakująca to ósma nowa zawodniczka w bialskim klubie. Wczesniej do zespołu dołączyły Natalia Perlińska, Magdalena Gryka, Ewelina Brzezińska, Aleksandra Wańczyk, Joannna Staniucha-Szczurek, Natalia Skrzypkowska oraz młoda Aneta Wilczek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi przed sezonem 2016/2017

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved