Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > BKS lepszy od ekipy z Berlina

BKS lepszy od ekipy z Berlina

fot. Tomasz Tadrała

W pierwszym dniu Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej VKKP Brno zagrało z SC Poczdam, a BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała z VC Olympia Berlin. W czterosetowym starciu drużyna gospodarzy okazała się lepsza od Niemek.

W pierwszym secie spotkania zespołów czeskiego i niemieckiego wydawało się, że mecz szybko na swoją korzyść rozstrzygną siatkarki SC Poczdam, które prowadziły nawet jedenastoma punktami. W drugiej odsłonie na boisku było już dużo więcej walki, ale w końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły Niemki. Również w trzecim secie zespół z Poczdamu prowadził i śmiało zmierzał do zwycięstwa w całym meczu. Tymczasem siatkarki z Brna w końcówce tej partii dogoniły rywalki i wygrały 25:23. Gra Niemek zupełnie się posypała, przez co w czwartej części meczu znów lepsze były siatkarki z Czech. Tie-break rozpoczął się od prowadzenia zespołu z Brna 6:0. Kolejne pięć piłek wygrały jednak zawodniczki z Niemiec i wydawało się, że gra będzie wyrównana, ale Czeszki szybko odzyskały przewagę i wygrały 15:11 oraz cały mecz 3:2.VK Kralovo Pole Brno – SC Poczdam 3:2
(16:25, 24:26, 25:23, 25:16, 15:11)

Składy zespołów:
VKKP: Zburova, Boulova, Vyklicka, Assis, Pene, Kopacova, Digrinova (libero) oraz Sucha, Pistelakova i Vondrakova
SC: Wilczek, Svobodnikova, Weske, Holzig, Imoudu, Kecman, Dreblow (libero) oraz Knauf i Stautz

W drugim spotkaniu dnia bielszczanki zagrały z VCO Berlin. Zespół Tore Aleksandersena dość nieśmiało rozpoczął, więc Niemki szybko zdobyły przewagę. BKS PROFI CREDIT zbliżał się do rywalek, ale nie potrafił rozstrzygnąć tej partii na swoją korzyść i przegrał 20:25. Kolejne sety wyglądały już zdecydowanie lepiej. Gospodynie potrafiły skutecznie zablokować, wyprowadzały skuteczne ataki, a dobra zagrywka ułatwiała im zadanie w obronie. Zwycięstwo do 18 dało remis w meczu 1:1. Trzeci set również padł łupem bielskiego zespołu, który grał dużo spokojniej niż w pierwszych dwóch partiach. Dobre ataki Koniecznej i świetna zagrywka Muchy dały miejscowym zwycięstwo 25:18. W czwartej partii bielszczanki kontrolowały już wydarzenia na boisku i prowadziły nawet 19:13. Kilka zepsutych piłek w końcówce partii pozwoliło siatkarkom z Berlina na odrobienie części strat. Finalnie jednak BKS PROFI CREDIT wygrał 25:19 i cały mecz 3:1.

W sobotę o godzinie 18:00 rozegrane zostanie spotkanie VCO Berlin z VKKP Brno, a o godzinie 20:00 BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zmierzy się z SC Poczdam.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – VC Olympia Berlin 3:1
(20:25, 25:18, 25:18, 25:19)

Składy zespołów:
BKS: Nowicka, Różański, Konieczna, Grant, Świrad, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Jagieło, Wilczek (libero), Sobolska, Wańczyk, Zakościelna i Szumera
VCO: Klein, Agbortabi, Lenz, Bock, Weidt, Cyris, Koppen (libero) oraz Noack, Liu i Jatzko

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved