Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > BKS i zespół z Brna zagrają o zwycięstwo w turnieju

BKS i zespół z Brna zagrają o zwycięstwo w turnieju

fot. BKS Bielsko

W drugim dniu Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej Czeszki z Brna zmierzyły się z siatkarkami z Berlina, a bielszczanki zagrały z SC Poczdam. Wyniki dwóch pierwszych dni spowodowały, że o 11:00 będziemy świadkami spotkania o trzecie miejsce, w którym SC Poczdam zagra VCO Berlin, a o 13:00 w wielkim finale BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zmierzy się z VKKP Brno.

W spotkaniu VKKP Brno z VCO Berlin faworytkami były siatkarki z Czech. Młodzieżowa reprezentacja Niemiec, bowiem siatkarki z Berlina mają właśnie taki status, nie mogła jednak pokazać całego swojego potencjału, bowiem dwie siatkarki: Luisa Klein i Gina Koppen zostały w pokojach hotelowych z powodu choroby. W pierwszym secie emocji nie było wiele, bowiem Czeszki wykorzystywały swoją przewagę doświadczenia. Nic więc dziwnego, że siatkarki z Brna wygrały 25:21. W drugiej partii Niemki zagrały dużo lepiej, a zespół Kralovego Pola słabiej. Kiedy Olympia prowadziła już 19:15, wydawało się, że siatkarki z Berlina szybko doprowadzą do remisu. Tymczasem VKKP zdobył sześć punktów z rzędu i był bliski odwrócenia losów seta. Dość nieoczekiwanie jednak więcej zimnej krwi w końcówce tej partii młode zawodniczki z Niemiec i to one wygrały 25:23.W trzecim secie więcej błędów popełniały siatkarki Olympii. Dało o sobie znać zmęczenie, bowiem trener Jens Tietbohl w każdym secie mógł dokonać tylko jednej zmiany. W czwartej partii przez długi czas wydawało się, że wygrana będzie należała do zespołu ze stolicy Niemiec. W końcówce lepiej poradziły sobie jednak Czeszki, które wygrały 25:21 i cały mecz 3:1.

VK Kralovo Pole Brno – VC Olympia Berlin 3:1
(25:21, 23:25, 25:17, 25:21)

Składy zespołów:
VKKP Brno: Zburova, Boulova, Podhrazka, Pene, Meidlova, Pistelakova, Digrinova (libero) oraz Kopacova, Vondrakova, Sucha i Assis
VCO Berlin: Agbortabi, Lenz, Noack, Liu, Bock, Cyris, Jatzko (libero) oraz Merle


W drugim sobotnim meczu bielszczanki zagrały z SC Poczdam. Niemki w piątek miały „na widelcu” VKKP Brno, bowiem prowadziły już 2:0 w setach i 23:20, ale ostatecznie przegrały cały mecz 2:3. W sobotę walczyły więc o pierwszą wygraną w zawodach. W pierwszej partii byliśmy świadkami dobrej gry bielszczanek, które jednak nie ustrzegły się błędów oraz przestojów. W efekcie z dużej przewagi w środkowej części seta zostało niewiele i zespół Tore Aleksandersena musiał walczyć w końcówce. Walka okazała się skuteczna, a zwycięstwo 25:21 dało BKS-owi PROFI CREDIT prowadzenie 1:0 w setach.

Druga partia była jeszcze bardziej zacięta. Długi czas na prowadzeniu były Niemki, ale pogoń bielskiego zespołu była udana. Bielszczanki wykorzystały pierwszą piłkę setową dzięki szczelnemu blokowi i wygrały 25:23. W trzecim secie trener Aleksandersen dokonał aż trzech zmian w wyjściowym ustawieniu, a na boisku pojawiły się Emilia Mucha, Martyna Świrad i Dominika Sobolska. Zupełnie nie zmieniło to jednak gry bielskiego zespołu, który wciąż był drużyną lepszą i pewnie zwyciężył 25:20 i w całym meczu 3:0.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – SC Poczdam 3:0
(25:21, 25:23, 25:20)

Składy zespołów:
BKS: Jagieło, Nowicka, Moskwa, Grant, Różański, Konieczna, Lemańczyk (libero) oraz Mucha, Świrad, Sobolska i Wańczyk
SC Poczdam: Wilczek, Svobodnikova, Weske, Holzig, Imoudu, Cikiriz, Dreblow (libero) oraz Kecman

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved