Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: BKS Bielsko-Biała zapewnił sobie w Radomiu miejsce w play-off

LSK: BKS Bielsko-Biała zapewnił sobie w Radomiu miejsce w play-off

Po kolejną wygraną sięgnęły siatkarki Profi Credit BKS Bielsko-Biała. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka po wygranej nad ŁKS Commercecon Łódź tym razem pokonały na wyjeździe E.Leclerc Radomkę Radom. Bielszczanki przegrywały już 0:2, ale zdołały odwrócić losy meczu.  Była to druga z rzędu porażka beniaminka, a wygrana dała bielszczankom już pewne miejsce w play-off.  Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Julię Nowicką. Mecz ten zainaugurował 20. kolejkę spotkań.

Mecz w Radomiu śmiało można uznać spotkaniem, którego stawką było dla gospodyń utrzymanie szans na walkę o grę w play-off. Podopieczne trenera Jacka Skroka najwyraźniej wzięły sobie to do serca, bo szybko wyszły na prowadzenie. Pomogły im w tym też błędy przeciwniczek, gdy w siatkę zaatakowała Katarzyna Konieczna, a w boisku nie zmieściła się Olivia Różański, o czas poprosił trener Bartłomiej Piekarczyk (8:3). Szkoleniowiec bielszczanek zareagował dość szybko i główną bombardierkę ekipy przyjezdnej zmieniła  Marta Wellna. Bardzo dobrze w bloku spisywała się Izabela Bałucka, z kolei na prawym prym wiodła Brittany Abercrombie i to wystarczyło, by dość pewnie kontrolować przebieg partii (16:8). Bielszczanki wolno wchodziły w ten mecz, przy „życiu” utrzymywała je skuteczność Niny Herelovej, a do głosu zaczęły dochodzić też skrzydłowe. Kto wie, czy nie mielibyśmy jeszcze emocji w tym secie, gdyby nie trzy świetne zagrywki Abercrombie, które przypieczętowały zwycięstwo beniaminka LSK w tej odsłonie (25:19).

Amerykanka pozostawała liderką zespołu z Radomia, ale dobrze na parkiet wprowadziła się także Julita Molenda i to po jej ataku zrobiło się 11:6. Wtedy ciężar gry na swoje barki wzięła Konieczna, a Różański atakując z lewego skrzydła zmniejszyła straty do trzech oczek. Na boisku pojawiły się Szafagat Aliszanowa i Majka Szczepańska-Pogoda. Szczególnie atakująca radomianek wykazała się w polu serwisowym, ale pomimo tego dość nieoczekiwanie gospodynie dopadła niemoc w samej końcówce tej partii. Pojedynczy blok Różański na Abercrombie czy duża odwaga Muchy w kontrataku poskutkowały kilkoma piłkami w górze na wyrównanie wyniku. Ostatecznie jednak to Biała rozstrzygnęła losy seta (25:23).

Trzecia partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt, mądre wybicie piłki po bloku w aut w wykonaniu Molendy dało minimalne prowadzenie ekipie beniaminka LSK (9:8). Od tego momentu jednak bielszczanki zaczęły grać znacznie agresywniej, Różański nie szczędziła sił w ataku, a Julia Nowicka próbowała coraz szybszych rozegrań. Jedno z nich trafiło do Kornelii Moskwy, która skończyła akcję na 13:16. Bielszczanki w ostatnich piłkach seta się nie myliły, z obejścia zaatakowała Herelova, a Mucha dokończyła dzieła (22:25). Czwarty set był zupełną dominacją zespołu z Bielska-Białej. Atak Nowickiej z drugiej piłki świadczył tylko o swobodzie i luzie, który towarzyszył przyjezdnym po wygraniu trzeciego seta (4:13). Na boisko powróciła Sara Sakradzija, ale nie zmieniło to obrazu meczu. Ponownie bohaterką ostatniej akcji była Mucha, która po długiej akcji doprowadziła do tie-breaka (19:25).

Tie-break od początku układał się po myśli bielszczanek. Nowicka z akcji na akcję łapała piłkę na coraz wyższym zasięgu, „zacięła” się też Abercrombie, atakując najpierw w blok, a później poza boisko (5:8). Ostatnim akcentem tego pojedynku był szczelny blok Niny Herelovej. Tym samym bielszczanki zagwarantowały sobie udział w play-off (10:15).

MVP: Julia Nowicka

E.Leclerc Radomka Radom – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3
(25:19, 25:23, 22:25, 19:25, 10:15)

Radomka: Skrzypkowska (4), Sakradzija (3), Grabka (4), Bałucka (2), Kubacka (12), Abercrombie (25), Samul (libero) oraz Molenda (7), Drabek (libero), Biała (8), Ponikowska, Szczepańska-Pogoda (8) i Aliszanowa (1)
BKS: Nowicka (9), Różański (18), Konieczna (16), Herelova (14), Moskwa (7), Mucha (19), Maj-Erwardt (libero) oraz Wellna i Jagodzińska (3)