Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > BKS Bielsko-Biała stawia na Bartłomieja Piekarczyka

BKS Bielsko-Biała stawia na Bartłomieja Piekarczyka

fot. bks.bielsko.pl

Nowym szkoleniowcem BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała został Bartłomiej Piekarczyk. Ostatnie półtora roku pracował u boku Tore Aleksandersena. – Ten klub i miasto są mi bardzo bliskie. Posada pierwszego trenera w takim klubie to wielkie wyróżnienie i zaszczyt, ale również ogromne wyzwanie – mówi nowy szkoleniowiec BKS-u.

31-letni szkoleniowiec to były siatkarz BBTS-u Bielsko-Biała oraz zespołów z Kamiennej Góry, Nysy i Skarżyska-Kamiennej, który z powodu kontuzji musiał dość wcześnie zakończyć sportową karierę. Szybko odnalazł się jednak w roli trenera drużyn młodzieżowych w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a następnie w zespole seniorskim KSZO jako asystent trenera Dariusza Parkitnego. Następnie przeniósł się do swojego rodzinnego miasta, a więc do Bielska-Białej, gdzie w BKS-ie PROFI CREDIT Bielsko-Biała został asystentem włoskiego szkoleniowca Emanuele Sbano. Następnie pełnił funkcję drugiego trenera, gdy zespół przejął Mariusz Wiktorowicz. Ostatnie półtora roku pracował u boku Tore Aleksandersena.Mimo młodego wieku Piekarczyk zdobył więc doświadczenie trenerskie pod okiem czterech szkoleniowców. – Czterech różnych trenerów i cztery różne podejścia do prowadzenia drużyny, z których warto wyciągnąć to, co było dobre, a odrzucić to, co nie zdawało rezultatu. Wierzymy, że trener Piekarczyk będzie potrafił to zrobić. W przyszłym sezonie planujemy zbudować młody i ciekawy zespół, dlatego myślę, że trener Piekarczyk będzie pasował do niego idealnie – mówi Andrzej Pyć – prezes Bialskiego Klubu Sportowego SA.

Podobnego zdania jest Aleksandra Jagieło, dla której sezon 2017/2018 był ostatnim sezonem w karierze, ale jednocześnie pierwszym, w którym pracowała z Bartłomiejem Piekarczykiem. – Myślę, że powierzenie Bartkowi funkcji pierwszego szkoleniowca to bardzo dobry pomysł. To młody i energiczny trener, który powinien dostać szansę. Zawsze powtarzam, że trener powinien być sprawiedliwy, tzn. wszystkie siatkarki traktować równo, a także nie powinien bać się podejmowania ryzyka. Do tego Bartek ma swoje zdanie i jest po prostu dobrym człowiekiem, co również ma znaczenie. Kiedy zastępował trenera Aleksandersena, dawał z siebie wszystko i pokazał się z bardzo dobrej strony, a treningi pod jego wodzą były takie, jakie powinny być, a więc urozmaicone i intensywne – mówi Aleksandra Jagieło.

Dodatkowym plusem trenera Piekarczyka jest fakt, że pochodzi on z Bielska-Białej. Jak sam wielokrotnie podkreślał, dzięki temu praca w BKS-ie PROFI CREDIT Bielsko-Biała daje mu dodatkową motywację, bo ten klub to dla niego nie tylko praca, ale także coś znacznie ważniejszego. – Bardzo się cieszę, że moja przygoda z bialskim klubem będzie trwała nadal. Ten klub i miasto są mi bardzo bliskie. Posada pierwszego trenera w takim klubie to wielkie wyróżnienie i zaszczyt, ale również ogromne wyzwanie. Ze swojej strony zrobię wszystko, żeby w przyszłym sezonie nasz zespół dawał wiele radości i powodów do dumy wszystkim kibicom i osobom związanym z bialską siatkówką – mówi nowy trener BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved