Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bieniek o Lidze Mistrzów: Cieszymy się, że nie wylosowaliśmy zespołu z Rosji

Bieniek o Lidze Mistrzów: Cieszymy się, że nie wylosowaliśmy zespołu z Rosji

fot. Aleksandra Twardowska

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zwalnia tempa. Wygrana 3:1 z MKS-em Będzin była już dziesiątym zwycięstwem z rzędu w tym sezonie. Co prawda w ostatnim meczu kędzierzynianie dali sobie urwać seta, lecz w kolejnych odsłonach spotkania wygrywali już bardzo pewnie. Grudzień to bardzo ciężki okres dla podopiecznych Andrei Gardiniego, do meczów w polskiej lidze dochodzą Klubowe Mistrzostwa Świata oraz Liga Mistrzów. ZAKSIE udało się jednak uniknąć dalekich podróży do Rosji, co w klubie odebrano z wielką ulgą.

Ten mecz miał dwa oblicza: albo gładko pokonywaliście rywala, ale dawaliście się pokonać. Skąd taka amplituda w waszej grze?



Mateusz Bieniek: – Nie wiem. Wydaje mi się, że wyszliśmy na drugiego seta trochę za luźno. Pozwoliliśmy będzinianom grać, a oni pokazali, że jeśli dostaną trochę tlenu, to potrafią prezentować bardzo dobrą siatkówkę. W konsekwencji przegraliśmy tego seta, ale na szczęście potrafiliśmy to odwrócić i w kolejnych partiach wygrać.

Czyli to bardziej wasze rozluźnienie?

– Na pewno nie daliśmy im seta w prezencie. (śmiech) MKS Będzin zagrał bardzo dobrze, przycisnął nas odpowiednio zagrywką oraz blokiem i dzięki temu wygrał tę partię. Goście na to zasłużyli, aczkolwiek cieszy mnie to, że trzy punkty zostają w Kędzierzynie-Koźlu.

PL: Kolejne zwycięstwo ZAKSY

Jak wyglądają teraz wasze treningi? Zaczęliście się już przygotowywać do ciężkiego grudniowego okresu?

– Tak, mieliśmy już kilka cięższych treningów na siłowni, żeby tej mocy nam nie zabrakło. Następny tydzień też będzie ciężki. Nie będziemy mieli za dużo czasu, bo gramy trzy mecze. Staramy się prezentować w PlusLidze równo, nie gubić punktów, a te Klubowe Mistrzostwa Świata są takim dodatkowym smaczkiem i mam nadzieję, że tam też uda się fajnie pograć.

Noliko Maaseik, Arkas Izmir i TrentinoVolley. Jak odebraliście losowanie Ligi Mistrzów?

– Bardzo się cieszyliśmy, że nie wylosowaliśmy żadnego zespołu z Rosji, bo to wiązałoby się z bardzo dalekimi podróżami – szczególnie do Nowosybirska. Jesteśmy zadowoleni, że gramy z zespołami z innych krajów i mam nadzieję, że wyjdziemy z grupy.

Wyjdziecie z grupy, czy celujecie jednak w pierwsze miejsce?

– Zacznijmy od wyjścia z grupy. (śmiech) Rok temu wyszliśmy z pierwszego, a już w pierwszej rundzie Biełogorie Biełgorod nas odprawiło, więc po prostu najpierw z niej wyjdźmy, a potem grajmy dalej w następnych rundach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved