Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bielszczanki pokonały Radomkę w ramach prezentacji przedsezonowej

Bielszczanki pokonały Radomkę w ramach prezentacji przedsezonowej

fot. Sylwia Lis

Spotkanie pomiędzy BKS-em PROFI CREDIT Bielsko-Biała a E.Leclerc Radomką Radom było pierwszym i zarazem ostatnim sparingiem bielszczanek przed własną publicznością. Nic więc dziwnego, że to właśnie ten dzień został wybrany również na prezentację drużyny BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała, która w sezonie 2018/2019 będzie walczyć w Lidze Siatkówki Kobiet.

Mecz z E.Leclerc Radomką Radom był zaledwie meczem sparingowym, ale jak było to ważne spotkanie dla bielskiego zespołu, świadczyć mogą choćby interwencje siatkarek BKS-u PROFI CREDIT, które atakowały z całą mocą i broniły nieraz daleko poza granicami boiska. Również postawa trenera Bartłomieja Piekarczyka, który w trakcie meczu przeprowadził tylko jedną zmianę, zdradzała, że bielszczanki chcą ten mecz przed własną publicznością wygrać i to najlepiej w pięknym stylu, który zachęciłby kibiców do ponownego przyjścia do Hali pod Dębowcem.Pierwszy set zdawał się potwierdzać, że bielski zespół jest drużyną zdecydowanie lepszą. Dobra gra pozwoliła bielszczankom szybko odskoczyć na kilka punktów, a wypracowana przewaga wystarczyła do wygrania pierwszej partii 25:18.

Druga partia była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Bielski zespół spuścił nieco z tonu, a przyjezdne zagrały o niebo lepiej niż w premierowej odsłonie. W końcówce E.Leclerc Radomka odskoczyła na dwa punkty i miała dwie piłki setowe (24:22), ale gospodynie zdołały wyrównać. Nie uchroniło ich to przed stratą seta, bowiem następnie dwie akcje wygrały siatkarki beniaminka LSK.

Trzecia partia okazała się mieć decydujący wpływ na końcowy wynik meczu. W połowie tego seta przyjezdne odskoczyły na kilka punktów, a gdy prowadziły 21:16, wydawało się, że już nic nie uchroni bielskiego zespołu od utraty drugiej partii. Tymczasem dobra gra gospodyń i pomyłki w ataku radomianek spowodowały, że BKS PROFI CREDIT od stanu 20:23 zdobył pięć punktów z rzędu i wygrał 25:23.

Skuteczna pogoń zespołu z Bielska-Białej wyraźnie załamała przyjezdne, które w czwartym secie były tłem dla samych siebie. Tymczasem bielskiej drużynie wychodziło niemal wszystko. Świetne bloki i ataki z nieprawdopodobnych pozycji pozwoliły bielszczankom szybko zdobyć wysoką przewagę, a następnie zakończyć mecz.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – E.Leclerc Radomka Radom 3:1
(25:18, 24:26, 25:23, 25:14)

Składy zespołów:
BKS: Nowicka, Różański, Herelova, Jagodzińska, Moskwa, Mucha, Maj-Erwardt (libero) oraz Świrad
Radomka: Skrzypkowska, Grabka, Bałucka, Bączyńska, Kubacka, Szczepańska, Drabek (libero) oraz Kapturska i Samul (libero)

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved