Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bielszczanki drugie w międzynarodowym turnieju

Bielszczanki drugie w międzynarodowym turnieju

fot. Łukasz Krzywański

W trzecim dniu turnieju w Poczdamie bielszczanki zmierzyły się z tureckim Tuk Hava Yollari Stambuł. Wyniki wcześniejszych spotkań spowodowały, że bielski zespół w meczu z Turczynkami walczył o drugie miejsce w zawodach. Zwycięstwo w całym turnieju już w sobotę zagwarantował sobie GEN-I Volley Nova Gorica, który wygrał z BKS-em PROFI CREDIT Bielsko-Biała i miał trochę szczęścia, że Niemki z Poczdamu dopiero po tie-breaku wygrały z drużyną turecką.

Podobnie jak w spotkaniu ze Słowenkami wynik pierwszej partii był bardzo korzystny dla rywalek. Zadecydowała o tym seria punktowa przy stanie 15:14 dla Turczynek, które od tego momentu zdobyły osiem punktów z rzędu i stało się jasne, że premierowa odsłona tego meczu trafi na ich konto.Początek drugiego seta nie zwiastował poprawy (7:3 dla Turk Hava Yollari), ale w miarę upływu czasu BKS PROFI CREDIT odnajdywał swój rytm gry. Efektem tego było doprowadzenie do remisu (9:9) i zdobycie nawet kilka punktów przewagi. I w tym secie jednak podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka nie ustrzegły się błędów, przez które rywalki złapały kontakt, a następnie objęły prowadzenie, gwarantując sobie dwie piłki setowe (24:22). Na szczęście bielszczanki nie dały za wygraną i zdobyły cztery punkty z rzędu, wygrywając tym samym seta i doprowadzając do remisu 1:1 w setach. Na szczególną uwagę zasługują dwa skuteczne bloki, które zakończyły tę partię.

Trzeciego seta tradycyjnie lepiej otworzyły Turczynki, które objęły kilkupunktowe prowadzenie i zdawały się kontrolować sytuację. Było tak do stanu 12:8 dla Turk Hava Yollari, a wynik ten okazał się punktem zwrotnym w tej partii. Wówczas bowiem na zagrywkę weszła Emilia Mucha, która popisała się trzema asami serwisowymi. Pozostałe bielszczanki również stanęły na wysokości zadania, czego efektem była jedenastopunktowa seria. Wynik 19:12 pozwolił podopiecznym trenera Bartłomieja Piekarczyka na kontrolę meczu i zwycięstwo 25:17.

Czwarta partia była wyrównana niemal przez cały czas, przez co doszło do zaciętej końcówki. Po raz kolejny zespół z Bielska-Białej popisał się serią punktową (tym razem sześć punktów od wyniku 17:21 do 23:21). W końcówce bielszczanki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 25:23. Zwycięstwo 3:1 dało BKS-owi PROFI CREDIT Bielsko-Biała drugie miejsce w turnieju. O końcowym triumfie zadecydował bezpośredni pojedynek pomiędzy Polkami i Słowenkami, który wczoraj wypadł na korzyść GEN-I Volley Nova Gorica.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Turk Hava Yollari Stambuł 3:1
(16:25, 26:24, 25:17, 25:23)

BKS: Nowicka, Różański, Herelova, Jagodzińska, Moskwa, Mucha, Maj-Erwardt (libero) oraz Kubacka

Klasyfikacja końcowa 7th EWP-Potsdamer Volleyball Masters:
1.  GEN-I Volley Nova Gorica (SLO)
2.  BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała (POL)
3.  SC Poczdam (GER)
4.  Turk Hava Yollari Stambuł (TUR)

źródło: siatkowka.bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved