Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Bielawianka kompletuje skład i szuka rozgrywającego

Bielawianka kompletuje skład i szuka rozgrywającego

OFM Bielawianka Bielawa stawia na stabilizację. Jej szkoleniowcem w dalszym ciągu będzie Marcin Jarosz, a w jej składzie nie dojdzie do rewolucyjnych zmian. Trzon zespołu z minionego sezonu zostanie utrzymany. Działacze drugoligowca szukają jeszcze rozgrywającego i środkowego oraz czekają na rozwój sytuacji na wyższym szczeblu rozgrywkowym.

Siatkarze OFM Bielawianki Bielawa po raz drugi z rzędu awansowali do turnieju finałowego II ligi mężczyzn. Tym razem w meczu decydującym o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej musieli uznać wyższość rywali z Sanoka, przez co najprawdopodobniej ponownie zagrają w II lidze. Wciąż jednak czekają na rozwój wypadków na zapleczu PlusLigi. Jeśli bowiem do elity dokooptowane zostaną GKS Katowice i Espadon Szczecin, to w I lidze będą dwa dodatkowe wolne miejsca. Czy wówczas ekipa z Bielawy podjęłaby wyzwanie i pokusiła się o rywalizację na wyższym szczeblu rozgrywkowym? – Jeśli pojawi się taka szansa, to będziemy prowadzili rozmowy ze sponsorami i miastem. Jak znajdą się pieniądze, to klub być może będzie się starał o uzupełnienie tego składu, który jest jakimiś dwoma, trzema klasowymi zawodnikami – podkreślił Łukasz Gryś.Na razie budujemy silny skład na II ligę. Chcemy po raz trzeci zajść w niej bardzo daleko – dodał rzecznik prasowy Bielawianki.Na razie jednak działacze Bielawianki kompletują zespół na grę na drugoligowym froncie. Przesądzone jest, że na jej ławce trenerskiej wciąż będzie zasiadał Marcin Jarosz, któremu pomagał będzie Andrzej Zemanek. Nie będzie też rewolucji w składzie, bowiem większość zawodników przedłużyła umowy. W drużynie z Bielawy na pewno zostaną: Michał Glinka i Michał Skwarcan (środkowi), Alex Strubbe, Arkadiusz Jutrzenka (przyjmujący), Michał Tomiałowicz (atakujący), Grzegorz Kukla (libero) oraz Tymoteusz Gajek (rozgrywający). Do Bielawianki przenosi się wychowanek KS-u Milicz, który ostatnio grał w Norwidzie Częstochowa – Bartosz Szopiak. Zagra w niej też Maciej Byczek. To zawodnik libero, który pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Bielawiance, a ostatnio bronił barw Juvenii Głuchołazy. Najprawdopodobniej klub zasili też inny przyjmujący – Łukasz Domański, który większość swojej siatkarskiej kariery spędził na trzecioligowych parkietach. Niewyjaśniona jest za to do końca sytuacja Mateusza Polakowskiego, któremu najpewniej obowiązki zawodowe nie pozwolą na dalszą grę w Bielawiance.

Działacze dolnośląskiego klubu czekają na decyzję Łukasza Usowicza. To młody środkowy, który jest wychowankiem Bielawianki, a później trzy lata spędził w barwach Norwida Częstochowa. Najprawdopodobniej pozostanie w nim młody atakujący – Oskar Grabowski. Na pewno w ekipie prowadzonej przez trenera Jarosza nie zagrają już Piotr Janiak (przyjmujący) oraz Jakub Dalecki (środkowy). Niewykluczone też, że pożegna się z nią również Kamil Durski, który szuka pracodawcy w I lidze. Stąd też działacze dolnośląskiego klubu szukają jeszcze zawodnika na pozycji rozgrywającego, a także środkowego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved