Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bianka Busa: Nie byłam pewna, czy pojadę

Bianka Busa: Nie byłam pewna, czy pojadę

fot. Łukasz Krzywański

Bianka Busa wraz z reprezentacją Serbii w najbliższą sobotę rozpocznie rywalizację w mistrzostwach świata. – W trakcie każdego treningu starałam się udowadniać sztabowi, że warto na mnie postawić. Codziennie dawałam z siebie maksimum i jadę na mistrzostwa. Praca i zaangażowanie przyniosły rezultat. Trener z ogłoszeniem składu czekał do ostatniego dnia zgrupowania. To nic nowego – powiedziała serbska przyjmująca Chemika Police.

Rywalizacja o miejsce w składzie Serbii jest bardzo zacięta, dlatego Bianka Busa przez cały okres przygotowawczy nie była pewna, czy znajdzie się na pokładzie samolotu do Japonii. – Nie byłam pewna, czy pojadę. W trakcie każdego treningu starałam się udowadniać sztabowi, że warto na mnie postawić. Codziennie dawałam z siebie maksimum i jadę na mistrzostwa. Praca i zaangażowanie przyniosły rezultat. Trener z ogłoszeniem składu czekał do ostatniego dnia zgrupowania. To nic nowego. Przed każdym turniejem szkoleniowiec ostatniego dnia, podczas wspólnej kolacji, ogłasza nazwiska siatkarek, na które postawił – opowiada.Serbki do Japonii pojechały kilka dni wcześniej, aby zaadoptować się do nowego otoczenia. – Jesteśmy w Hofu, małej miejscowości w Japonii. W czwartek (27 września) przenosimy się już do miejsca, gdzie przyjdzie nam rywalizować w fazie grupowej. Przyjechałyśmy kilka dni wcześniej, aby dostosować się do różnicy czasu i poczuć tutejszy klimat – dodaje.

Przed wyjazdem Bianka Busa śledziła mistrzostwa świata mężczyzn. Teraz, głównie z powodu różnicy czasu, ma mniej ku temu okazji. – Oglądałam mecze i oczywiście kibicowałam kadrze Serbii. Trzymam za chłopaków kciuki i mam nadzieję, że zdobędą złoto. Wiem z opowiadań, jak dużo pracują i jak jakościowe są ich przygotowania. Łatwo jednak nie będzie, bo patrząc na zespoły, które zostały w stawce, każda może sięgnąć po złoto i nie będzie to niespodzianką – kończy.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved