Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Biało-czerwoni wrócili z Tokio

Biało-czerwoni wrócili z Tokio

fot. Anna Gumowska

– Jesteśmy szczęśliwi i zmęczeni. Teraz potrzebujemy odpoczynku – powiedział Stephane Antiga, trener męskiej reprezentacji Polski, która w Tokio wywalczyła awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Dziś we wczesnych godzinach popołudniowych biało-czerwoni wrócili do kraju.

Cała sportowa Polska wam kibicowała. Jesteśmy z was dumni. Rozegraliście 23 mecze, żeby awansować do igrzysk olimpijskich. Jest to coś niesamowitego w światowej skali – mówił podczas powitania reprezentacji prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke.Obecny na stołecznym lotnisku prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki przypomniał, że Zarząd PKOl skład reprezentacji kraju na igrzyska w Rio de Janeiro ogłosi 14 lipca. – Cieszę się, że znaleźliście się w ekipie biało-czerwonych. Bez was nie byłaby ona taka, o jakiej marzyliśmy. Siatkówka w naszym kraju cieszy się ogromną popularnością. W trakcie turnieju w Tokio kibicowaliśmy wam razem z polskimi sympatykami sportu, cieszyliśmy się z waszych kolejnych zwycięstw – powiedział szef PKOl-u.

Dziękuję wam za to, co zrobiliście – mówił z kolei wiceprezes PZPS-u ds. sportu i szkolenia Jacek Kasprzyk. – Chłopakom życzę zdrowia, a trenerom dobrych decyzji i do zobaczenia na podium w Rio – dodał.

Jako pierwszy z hali przylotów wyszedł kapitan drużyny narodowej Michał Kubiak, za nim podążali Stephane Antiga oraz jego asystent Philippe Blain.

Spodziewaliśmy się takiego powitania – powiedział Michał Kubiak i jego słowa zostały przyjęte brawami. – Po powrocie z Pucharu Świata (Polska zajęła tam trzecie miejsce i nie uzyskała awansu – przyp. red.) mówiłem, że wypijemy szampana i stało się tak na pokładzie samolotu, dzięki uprzejmości jego załogi. Z Rio chcemy przywieźć złoty medal – zapowiedział kapitan reprezentacji.

Przed biało-czerwonymi teraz zasłużony odpoczynek. – To nie będzie taki krótki odpoczynek, bo dla mnie to aż dwa tygodnie. Nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem tyle wolnego – przyznał Kubiak. Zawodnicy z podstawowej szóstki dostali bowiem od trenerów więcej czasu na regenerację. Pozostali w najbliższą niedzielę spotkają się na zgrupowaniu w Spale i rozpoczną przygotowania do Ligi Światowej. Pierwszy turniej w tych rozgrywkach Polacy rozegrają za dwa tygodnie w Kaliningradzie. – Jest nad czym pracować, bo to, co prezentowaliśmy w Japonii, w Rio nie wystarczy. Podczas Final Six w Krakowie chcę widzieć jakość – powiedział Stephane Antiga.

źródło: przegladsportowy.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved