Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Biało-czerwoni rozbili Niemców w Gliwicach

Biało-czerwoni rozbili Niemców w Gliwicach

fot. Polska Siatkówka

Towarzyskim spotkaniem z reprezentacją Niemiec podopieczni trenera Vitala Heynena rozpoczęli sezon. Biało-czerwoni rozbili rywali w trzech szybkich setach, dominując w każdym elemencie i przewyższając rywali siatkarskim kunsztem. Trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów i w dodatkowej partii po walce na przewagi górą byli siatkarze z Niemiec.

Przy serwisach Norberta Hubera reprezentacja Polski już na początku meczu odskoczyła (5:1), a rywale mieli problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku, jednak w końcu złapali odpowiedni rytm i zmniejszyli dystans, po udanych kontrach wyrównując stan rywalizacji (7:7). Problemy ze skończeniem akcji na lewej flance miał Christian Fromm, ścianę dla niemieckiego zespołu stanowił debiutujący Huber (15:10), a i w dalszej części tej odsłony Niemcy nie mogli znaleźć sposobu na biało-czerwony bok (11:19). Podopieczni Vitala Heynena pewnie zmierzali po wygraną w tej odsłonie, kończąc ją świetnym zbiciem Michała Kubiaka. Chociaż początek kolejnej partii był już bardziej wyrównany (5:5), to ponownie zaczął działać polski blok i znów to biało-czerwoni byli bardziej skuteczni na skrzydłach (14:11). Gra co prawda się wyrównała, ale cały czas na prowadzeniu utrzymywali się mistrzowie świata (18:15), natomiast ekipa Andrei Gianiego nie mogła zdobyć punktu przy własnej zagrywce (20:22). W końcówce kontrę na piłkę setową zamienił Łukasz Kaczmarek (24:20), Norbert Huber kończąc piłkę przechodzącą, zakończył również zmagania w tym secie.

Trener Heynen zmienił skład w trzecim secie i na początku walka była wyrównana (5:5), ale przy serwisie Dawida Konarskiego biało-czerwoni odskoczyli (8:5), wicemistrzowie Europy popełniali natomiast dość proste błędy. Na lewej stronie skuteczny był Aleksander Śliwka (14:8), na siatce nie zawodził Konarski (18:10) i po autowym ataku Rubena Schotta, gospodarze prowadzili już 20:10. Nie zamierzali zwalniać tempa (24:15) i udaną akcją z prawej strony zakończyli zmagania w tej odsłonie.

Trenerzy zdecydowali się również na rozegranie czwartego seta, w nim już w pierwszej fazie nie brakowało przedłużonych wymian (2:2). Tym razem to as serwisowy Linusa Webera dał zaliczkę Niemcom (5:3), a tę powiększył Jan Zimmermann (10:7). Biało-czerwoni cały czas mieli problemy z przyjęciem zagrywki rywali (8:12), szybko wzięli się do odrabiania strat, na środku piłki kończył Mateusz Bieniek, natomiast as serwisowy Tomasza Fornala pozwolił nawiązać kontakt punktowy (13:14). To właśnie debiutujący przyjmujący kontrą z szóstej strefy doprowadził do remisu (16:16) i chwilę później minimalne prowadzenie drużynie znad Wisły dał Dawid Konarski (18:17). W końcówce Polacy zaczęli wyraźnie dominować na siatce (22:19), ale w końcówce złapali zadyszkę i kontratak dał reprezentacji Niemiec piłkę setową (24:23). Sytuacje odmienił dobry serwis Bieńka (25:24), ale o wyniku tej partii decydowała gra na przewagi (27:27). W niej lepiej poradzili sobie podopieczni trenera Gianiego, kończąc go asem serwisowym.

mecz towarzyski:
Polska – Niemcy 3:0
(25:14, 25:20, 25:16) dodatkowy set: 28:30

Składy zespołów:
Polska: Kaczmarek (13), Drzyzga (3), Kubiak (5), Kochanowski (5), Bednorz (9), Huber (11), Wojtaszek (libero) oraz Konarski (14), Śliwka (4), Bołądź, Janusz (1), Bieniek (4), Fornal T. (9) i Popiwczak (libero)
Niemcy: Fromm (2), Schott (3), Böhme (9), Brehme (8), Hirsch (13), Kocian-Falkenbach, Zenger (libero) oraz Zimmermann (1), Weber (11), Krick (4), Sossenheimer (2), Reichert (1), Baxpöhler (5) i Peter (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved