Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Biało-czerwone lepsze od Słowenek w meczu towarzyskim

Biało-czerwone lepsze od Słowenek w meczu towarzyskim

fot. Klaudia Piwowarczyk

Do drugiego sparingu w Nowym Dworze Mazowieckim siatkarki reprezentacji Polski przystąpiły mocno osłabione. Dolegliwości żołądkowe wykluczyły z udziału w sparingu Martynę Grajber i Julię Twardowską. Trener Nawrocki zdecydował więc, że Malwina Smarzek zagrała na przyjęciu, a za atak odpowiadała Martyna Łukasik. Biało-czerwone wygrały cały mecz 4:0 i zrewanżowały się swoim rywalkom za porażkę w czwartek 2 sierpnia 2018.

Początek potyczki nie wyglądał imponująco. Słowenki nadawały ton wydarzeniom na boisku, a Polki szukały sposobu na odwrócenie trendu. Trendu, bo już w kluczowym momencie biało-czerwone uciekły Słowenkom na trzy punkty (16:13) i nieco uspokoiły grę. Mimo drobnych problemów nasz zespół wygrał do 22.Druga odsłona rozpoczęła się wybornie. Ekipa Jacka Nawrockiego szybko uzyskała bardzo wyraźną przewagę (6:1). Rywalki nie zamierzały jednak oddać tego seta bez walki. Słowenki wyrównały (12:12) i zaczęła się zacięta walka punkt za punkt. W grze obydwu drużyn mnożyły się błędy, sporo było niedokładności. Przeciwniczki Polek z czasem poprawiły zagrywkę i atak, co w rezultacie zaprocentowało prowadzeniem 17:14. To zmobilizowało nasze zawodniczki, które po chwili doprowadziły do wyrównania. Inicjatywa nadal jednak należała do Słowenii. Biało-czerwone szukały rozwiązania w bloku i to był właściwy kierunek (19:19). Do tego doszła skuteczna zagrywka Martyny Łukasik na finiszu tej odsłony i efektem było zwycięstwo do 22.

Trzecia partia zwiastowała, że będzie najbardziej zaciętą i wyrównaną. Tak faktycznie było. Poziom falował, ale też miał trend wzrostowy, a spora grupa kibiców w Nowym Dworze miała okazję do coraz częstszego nagradzania zespołów oklaskami. Do stanu 18:18 żadnej z drużyn nie udało się znaleźć sposobu na przełamanie rywalek. Przez chwilę Słowenki wykorzystały bałagan w poczynaniach Polek, ale już wkrótce Malwina Smarzek w ofensywie i Natalia Murek w polu zagrywki sprawiły, że ponownie zaczęła się walka punkt za punkt (21:21), aż do momentu, kiedy po długiej wymianie biało-czerwone uzyskały dwa punkty przewagi, a następnie piłkę meczową, a dalej już zwycięstwo do 21.

W czwartym dodatkowym secie w roli libero wystąpiła Justyna Łysiak, grą kierowała Weronika Wołodko, na środku Małgorzata Jasek, na przyjęciu zaprezentowała się… Monika Bociek. Z wyjściowego składu pozostały Natalia Murek i siostry Łukasik.

Ten mocno eksperymentalny skład wcale nie grał źle. Przewagę przez długi czas miały przeciwniczki, ale nasza drużyna z czasem walczyła dzielnie i fragmentami prezentowała ciekawy poziom i przede wszystkim ambicję. Polki przy 24. punkcie rywalek rozpoczęły kapitalny pościg i zwyciężyły 26:24.

Jutro o 16.30 ostatni z serii sparingów Polska – Słowenia w Nowym Dworze Mazowieckim, które są elementami przygotowań do turnieju w Montreux.

Polska – Słowenia 4:0
(25:22, 25:22, 25:21, 26:24)

Składy zespołów:
Polska: Nowicka, Smarzek,  Kąkolewska, Martyna Łukasik, Justyna Łukasik, Murek,  Stenzel (libero) oraz Wołodko i Łysiak
Słowenia: Mori, Grudina, Vovk, Mlakar, Sobocan, Planicsec, Pohor (libero) oraz  Sporer,  Blazić, Najdić,  Pintar,  Bracko i  Mikl (libero)

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved