Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Bez Zaroślińskiej w turnieju kwalifikacyjnym. Nawrocki: Chodzi o problemy zdrowotne

Bez Zaroślińskiej w turnieju kwalifikacyjnym. Nawrocki: Chodzi o problemy zdrowotne

fot. Łukasz Krzywański

Tak jak w mistrzostwach Europy, tak i w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich zabraknie w reprezentacji Polski Katarzyny Zaroślińskiej. – Kasia będzie gotowa na występy w Orlen Lidze oraz w europejskich pucharach – dodał szkoleniowiec reprezentacji Polski kobiet, Jacek Nawrocki.

W turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio zabraknie jednego z największych filarów polskiej reprezentacji pań, Katarzyny Zaroślińskiej. – Chodzi o problemy zdrowotne. Mogę jednak zapewnić, że Kasia będzie gotowa na występy w Orlen Lidze oraz europejskich pucharach – powiedział trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki. Atakująca Atomu Trefla Sopot znalazła się w piętnastce zawodniczek na trwające od środy zgrupowanie w Szczyrku, jednak nie stawiła się na nim. To oznacza, że z obecnego składu nikt już nie wypadnie przed wyjazdem do Ankary, gdzie może wystąpić czternaście siatkarek. W tej sytuacji szkoleniowiec biało-czerwonych ma w swoim zespole ma dwie zawodniczki atakujące – Berenikę Tomsię oraz Katarzynę Skowrońską-Dolatę, która będzie również mogła grać jako przyjmująca. Z kolei Tomsia do Szczyrku dotrze w niedzielę, bo dzień wcześniej gra jeszcze mecz ligi włoskiej ze swoim zespołem Montichiari.Siatkarki w Szczyrku pozostaną do 23 grudnia, a później wyjadą na krótką przerwę świąteczną, by stawić się w Łodzi 26 grudnia i dwa dni później ruszyć do Ankary. Tam jeszcze przed końcem roku rozegrają dwa sparingi – z Turcją i Chorwacją. Jeżeli chodzi o skład reprezentacji Polski, który występował w ostatnim turnieju sezonu kadrowego, to nie ma w nim atakującej Izabeli Kowalińskiej oraz środkowej Agnieszki Bednarek-Kaszy, a także libero – Agaty Durajczyk. Dołączyła za to 27-letnia środkowa Gabriela Polańska. W Szczyrku trenuje obecnie 16 zawodniczek. Dwie z nich – Julia Twardowska i Monika Bociek są tam w ramach konsultacji szkoleniowych, więc nie mają szansy wyjazdu do Ankary.

Cały artykuł Edyty Kowalczyk dostępny jest w Przeglądzie Sportowym

Jaki wynik osiągną nasze drużyny w kwalifikacjach olimpijskich?

  • awans siatkarzy jest pewny, siatkarki nie dadzą rady (39%, 631 głosów)
  • żadna z naszych drużyn nie uzyska kwalifikacji (38%, 608 głosów)
  • awansują i siatkarze i siatkarki (15%, 248 głosów)
  • nie orientuję się w tym systemie, o co grają? (4%, 70 głosów)
  • siatkarki spokojnie awansują, siatkarze nie (3%, 46 głosów)

głosujących: 1 603

Loading ... Loading ...

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved