Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bez Kubiaka trudno o wygraną

Bez Kubiaka trudno o wygraną

Liderzy ligi japońskiej Panasonic Panthers, których gwiazdą jest Michał Kubiak, odnieśli bardzo bolesną porażkę pod nieobecność Polaka. Gra zespołu posypała się tuż po kontuzji reprezentanta Polski – obie z przegranych zanotowanych w tym sezonie zbiegły się z kontuzją ich lidera.

Michał Kubiak jest nieoceniony dla Panasonic Panthers. Zespół lidera ligi japońskiej ma spore problemy i nie potrafi poukładać gry po tym, jak kapitan reprezentacji Polski naderwał mięsień łydki w spotkaniu z FC Tokio (3:0).

Były zawodnik Halkbanku Ankara nabawił się kontuzji w trzecim secie, kiedy próbował wyskoczyć do ataku z lewego skrzydła. – To typowa kontuzja siatkarza, wielu chłopaków to przechodziło i będzie przechodzić. Lekarz naszej kadry mówił, że nie ma dramatu. Czeka mnie jakiś miesiąc przerwy – mówił później reprezentant Polski.

Kubiak jest coraz bliżej powrotu na parkiet, jednak na jego nieobecności bardzo cierpi jego zespół. Na cztery rozegrane mecze przegrali aż dwa (wcześniej seria ośmiu zwycięstw z rzędu), zaś prawdziwe apogeum nadeszło w niedzielę nad ranem polskiego czasu, kiedy na własnym parkiecie zespół został zdeklasowany przez bezpośredniego rywala w walce o tytuł, Toray Arrows. Klub polskiego przyjmującego przegrał 0:3, w setach 21:25, 15:25, 24:26. W zwycięskim zespole szalał Nikola Giorgiew, który poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa, zdobywając 25 oczek.

źródło: polsatsport.pl