Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Beskidy 2018: MCKiS Jaworzno i BBTS Bielsko-Biała ze zwycięstwami

Beskidy 2018: MCKiS Jaworzno i BBTS Bielsko-Biała ze zwycięstwami

W piątek rozpoczął się XVII Międzynarodowy Siatkarski Turniej Beskidy 2018. W rywalizacji biorą udział cztery zespoły: MCKiS Jaworzno, VK Ostrava, BBTS Bilsko-Biała oraz VK Slavia Świdnik. W pierwszym dniu turnieju zwycięstwa na swoim koncie zapisały oba polskie zespoły. MCKiS triumfował w tie-breaku, natomiast większych oporów nie napotkali podopieczni Pawła Gradowskiego.

XVII Międzynarodowy Siatkarski Turniej Beskidy 2018 zainaugurowało spotkanie pomiędzy MCKiS-em Jaworzno oraz VK Ostrava. Do wyłonienia zwycięzcy tego meczu potrzebnych było pięć setów. W pierwszym z nich 25:22 triumfowali gracze z Jaworzna, ale już w kolejnej odsłonie gładko ulegli rywalom 14:25. Zacięty był natomiast trzeci set starcia, w którym lepiej zaprezentowali się siatkarze MCKiS-u. Nie poszli jednak za ciosem, ulegając rywalom w secie numer cztery 19:25 i o wyniku całego spotkania decydował tie-break. W nim ponownie triumfowali gracze z Jaworzna.

MCKiS Jaworzno – VK Ostrava 3:2
(25:22, 14:25, 25:23, 19:25, 15:12)

I wiele łatwiej ze swoim rywalem uporali się gracze BBTS-u Bielsko-Biała, którzy nie mieli najmniejszych problemów, aby odprawić z kwitkiem Slavię Svidnik. Podopieczni Pawła Gradowskiego pewnie wygrali wszystkie trzy odsłony spotkania, pierwszą z nich 25:19. W drugiej kompletnie zdominowali swoich przeciwników, nie pozwalając im dobrnąć do granicy 15 oczek. Bielszczanie nie przedłużali już losów spotkania, triumfując 25:20 w trzeciej cześci pojedynku. Obie drużyny rozegrały także dodatkową odsłoną. Również i w niej o wiele lepsi okazali się gracze BBTS-u, dominując na parkiecie 25:13.

BBTS Bielsko-Biała – VK Slavia Svidnik 3:0
(25:19, 25:14, 25:20)
Dodatkowy set: 25:13

źródło: bbtsbielsko.pl, inf. własna