Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Beskidy 2017: Zespoły z PlusLigi zagrają w finale

Beskidy 2017: Zespoły z PlusLigi zagrają w finale

W pierwszym dniu Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego Beskidy 2017 zwycięstwa odnieśli zawodnicy BBTS-u Bielsko-Biała i GKS-u Katowice. Bielszczanie bez większych kłopotów pokonali VK Ostrava, zaś katowiczanie już pod wodzą Piotra Gruszki w czterech setach zwyciężyli VKP Bystrinę SPU Nitra. Obie drużyny z PlusLigi zagrają w sobotnim finale.

Siatkarze GKS-u Katowice w dobrym stylu rozpoczęli okres gier kontrolnych przed zbliżającym się sezonem PlusLigi. W pierwszym meczu podczas turnieju Beskidy 2017 w Bielsku-Białej pokonali VKP Bystrinę SPU Nitra w czterech setach i zameldowali się w finale tego międzynarodowego turnieju towarzyskiego. W pierwszym secie katowiczanie mieli wyraźną przewagę nad mistrzem Słowacji. Dobra gra w obronie pozwalała wyprowadzać kontrataki i w efekcie wypracować wysoką przewagę, która utrzymała się do końca.

W kolejnych partiach gra się wyrównała, a zespół z Nitry wysoko postawił poprzeczkę katowickiej drużynie, w której pojawiali się kolejni zawodnicy – Dominik Witczak, Marcin Komenda, Kacper Stelmach czy Paweł Pietraszko. Zespół z Katowic zdołał wyjść na prowadzenie 2:0, jednak w trzeciej odsłonie końcówkę lepiej rozegrali Słowacy, którzy przedłużyli spotkanie o kolejną partię. Czwarty set przebiegał pod dyktando rywali, którzy prowadzili 16:12. GKS nie załamał się takim wynikiem i już po chwili doprowadził do remisu 17:17. Decydujące fragmenty lepiej rozegrali katowiczanie, którzy schodzili z parkietu jako zwycięzcy.

Bielszczanie z kolei odnieśli przekonujące zwycięstwo w półfinałowym meczu Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego Beskidy 2017. Podopieczni Rastislava Chudika kontrolowali przebieg gry, w pełni wykorzystując swoje atuty. –  To był nasz pierwszy taki oficjalny mecz, było trochę stresu czy też takich sytuacji, w których zawodnicy jeszcze nie znali swoich wzajemnych zachowań. Wprowadziliśmy do gry Harry’ego Peacocka, który odbył z nami do tej pory jeden trening. Już widać jednak, że jest w stanie szybko znaleźć wspólny język z pozostałymi zawodnikami. Ostrava to piąty zespół czeskiej ligi, gra bardzo dobrze technicznie, dzisiaj nie pozwoliliśmy mu przejąć kontroli nad meczem. Graliśmy dobrze zagrywką i wyprowadzaliśmy demolujące ataki, nie dopuściliśmy ich za bardzo do gry. Jutro zagramy z GKS-em Katowice, wiadomo, że to jest zespół z naszej ligi i inaczej będzie wyglądała gra. Daliśmy dzisiaj grać w każdym z setów wszystkim zawodnikom. Robimy rotacje, żeby wszyscy mogli poczuć boisko, bo to jest ważne w tym momencie przygotowań, w którym jesteśmy – skomentował szkoleniowiec BBTS-u.

BBTS Bielsko-Biała – VK Ostrava 3:0
(25:22, 25:16, 25:17) dodatkowy set: 25:17

BBTS: Macionczyk, Gaca, Tarasow, Krikun, Janeczek, Cedzyński, Czauderna (libero) oraz Bucki, Peacock, Siek, Łukasik i Marek

GKS Katowice – VKP Bystrina SPU Nitra 3:1
(25:16, 26:24, 22:25, 25:20)