Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Bernardo Rezende: Zagrywka jest ważną bronią

Bernardo Rezende: Zagrywka jest ważną bronią

Brazylijczycy nie bez problemów wygrali swój pierwszy pojedynek w igrzyskach olimpijskich. Przed własną publicznością gospodarze przegrali inauguracyjną odsłonę, jednak kolejne trzy zapisali na swoim koncie już bez większych problemów. – Chcieliśmy grać lepiej, jednak zagrywka jest ważną bronią w obecnej siatkówce – powiedział po spotkaniu trener reprezentacji Brazylii, Bernardo Rezende.

Gospodarze turnieju byli bezsprzecznym faworytem w starciu z Meksykiem. Przyjezdni nie mieli jednak zamiaru łatwo oddać meczu, od początku nałożyli presję zagrywką, dzięki czemu wygrali pierwszego seta. W kolejnych Brazylijczycy pokazali już swoją siatkówkę, co pozwoliło im wygrać 3:1. – W pierwszym secie nasze zagrywki nie były efektywne, szybkość Meksyku wybiła nas z rytmu i nie byliśmy w stanie dokonać poprawek w naszej grze. Nasza gra w obronie nie funkcjonowała – przyznał Bernardo Rezende. – Chcieliśmy grać lepiej, jednak zagrywka jest ważną bronią w obecnej siatkówce. Teraz musimy skupić się na Kanadzie, która jest dobrym zespołem, potrafiącym grać z najlepszymi na świecie – dodał trener Brazylijczyków. – Nigdy wcześniej nie graliśmy z Meksykiem i naprawdę podobała mi się gra przeciwko temu szybkiemu zespołowi, który dobrze broni. Nasza defensywa początkowo nie działała najlepiej, ale od drugiego seta ją poprawiliśmy. Teraz musimy myśleć o naszym kolejnym spotkaniu przeciwko Kanadzie – powiedział kapitan gospodarzy, Bruno Rezende.

Zadowolony z postawy swojego zespołu był trener reprezentacji Meksyku. – Oczywiście w pierwszym secie graliśmy niemalże perfekcyjnie. Różnicę robiła nasza zagrywka. Oni nie zagrywali tak dobrze i korzystaliśmy z tego – nasz rozgrywający miał trzy dobre opcje w ataku. W drugim i trzecim secie Brazylijczycy poprawili swoją zagrywkę, co zredukowało nasze możliwości w ataku a oni byli lepiej przygotowani w bloku. Gra z Brazylią jako gospodarzem w igrzyskach olimpijskich była dla nas świetnym doświadczeniem – przyznał trener Meksyku, Jorge Azair.

Kapitan drużyny z Meksyku zapowiedział, że jego drużyna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. – Cieszyliśmy się tym meczem i wyjdziemy zadowoleni po tak udanej grze przeciwko dobremu zespołowi. Byliśmy bardzo zmotywowani, grając przeciwko drużynie o tak wysokiej jakości jak Brazylia. Uważam, że dla ludzi, którzy zostali w kraju i tych, którzy przyjechali do Rio, to było dobre doświadczenie i jestem pewny, że również są zadowoleni. Jednak liczymy na więcej w tym turnieju – przyznał Carlos Guerra.

Kto ma największe szanse na olimpijskie złoto?