Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bernardo Rezende: Zagramy w bardzo silnej grupie

Bernardo Rezende: Zagramy w bardzo silnej grupie

fot. Izabela Kornas

– Pracowaliśmy nad naszą formę i mamy nadzieję, że pokażemy to tutaj, a najwyższą dyspozycję osiągniemy w Rio – mówi przed turniejem finałowym Ligi Światowej John Speraw. – Zagramy w bardzo silnej grupie. Zespoły USA i Włoch pokazały w fazie interkontynentalnej, że są bardzo mocne – stwierdził Bernardo Rezende, trener reprezentacji Brazylii.

Cieszę się, że znowu zagram w Polsce. Hala w Krakowie jest najwspanialsza z tych, w których grałem. Teraz mamy czas, żeby poprawić naszą formę przed igrzyskami. W naszej kadrze rozmawiamy o najważniejszej imprezie czterolecia. Zagramy przed własną publicznością i postaramy się wyciągnąć z tego faktu dobre strony – mówi przed turniejem finałowym Ligi Światowej w Krakowie kapitan Canarinhos, Bruno Rezende. – Dla każdego, kto pracuje w siatkówce, jest wielką przyjemnością uczestniczyć w imprezach organizowanych w Polsce. Na meczach jest kapitalna atmosfera, a turnieje są doskonale zorganizowane. Dziękuję Krakowowi, że został gospodarzem Final Six Ligi Światowej. Zagramy w bardzo silnej grupie. Zespoły USA i Włoch pokazały w fazie interkontynentalnej, że są bardzo mocne – stwierdził Bernardo Rezende, trener reprezentacji Brazylii.Również Włosi komplementowali halę i polskich kibiców. – Czuję się szczęśliwy, że mogę znowu zagrać w Krakowie. Przyjemnie jest grać przy tak znakomitej widowni, w świetnej hali. Mamy silny zespół i jeszcze nie pokazaliśmy naszej najlepszej siatkówki – stwierdził Emanuele Birarelli. Dobrze jest grać w Polsce, w tym kraju siatkówka zajmuje wyjątkowe miejsce. Mamy silnych rywali. Zespoły Brazylii i USA zajęły dwa czołowe miejsca w tabeli fazy interkontynentalnej. Trzeba będzie zaprezentować kawał dobrej siatkówki, żeby awansować do półfinału – dodał Gianlorenzo Blengini, trener włoskiej ekipy.

– Po raz kolejny zagram w krakowskiej hali, jednej z najlepszych, jakie widziałem. Przygotowujemy się do igrzysk olimpijskich i w Final Six zamierzamy zebrać jak najwięcej doświadczenia i poznać naszych rywali – mówił kapitan reprezentacji USA, David Lee. – Trzeci raz zagramy w Krakowie. Atmosfera tutaj jest świetna, a kibice niesamowici. W tym sezonie zaczęliśmy trochę wolniej, ale w ostatnich tygodniach graliśmy już dużo lepiej. Teraz też pracowaliśmy nad naszą formę i mamy nadzieję, że pokażemy to tutaj, a najwyższą dyspozycję osiągniemy w Rio. Tak wczesne ogłoszenie składu na igrzyska olimpijskie było moim zdaniem najlepszą decyzją dla budowania tej drużyny – przyznał John Speraw, trener Amerykanów.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved