Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Bernardo Rezende pojedzie do Tokio… w nietypowej roli

Bernardo Rezende pojedzie do Tokio… w nietypowej roli

fot. Katarzyna Antczak

Legendarny brazylijski trener Bernardo Rezende, który przed laty prowadził zarówną żeńską jak i męską reprezentację swojego kraju, pojedzie na igrzyska olimpijskie go Tokio. Tym razem jednak w zupełnie innej roli. Słynny Bernardinho zamiast na ławce trenerskiej zasiądzie przy komentatorskim stanowisku i będzie pełnił rolę eksperta dla grupy medialnej Globo.

Nazwisko Bernardo Rezende znane jest wszystkim sympatykom siatkówki nie tylko w Brazylii, ale również na świecie. Szkoleniowiec, który w latach 1994-2000 prowadził żeńską reprezentację swojego kraju, a potem przez 15 lat męską kadrę Brazylii, jest już postacią wręcz legendarną. Obecnie Bernardinho wycofał się już z wielkiej międzynarodowej siatkówki, ale nadal prowadzi jeden z zespołów brazylijskiej Superligi siatkarek.Rezende jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim, złote medale wraz z brazylijskimi siatkarzami zdobył w 2004 roku w Atenach i w 2016 roku w Rio de Janeiro. Dwukrotnie sięgał również po srebrne medale IO – w 2008 roku w Pekinie i 2012 roku w Londynie. Mimo że nie prowadzi już reprezentacji narodowej, nie zabraknie go również na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Bernardo Rezende do stolicy Japonii poleci jako ekspert i komentator grupy medialnej Globo, jednej z największych w Ameryce Południowej. Wraz z nim igrzyska olimpijskie będą komentowali również inni siatkarscy mistrzowie olimpijscy – Fabiana Oliveira “Fabi”, Antônio Carlos Gouveia “Carlão” i Nalbert Bitencourt. Ze Roberto ma być odpowiedzialny za analizy taktyczne oraz ma wziąć udział w specjalnych programach telewizji kablowej SporTV poświęconych siatkówce na igrzyskach w Tokio.

źródło: globoesporte.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved