Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bernardi potwierdził odejście z Perugii. Czas na Heynena?

Bernardi potwierdził odejście z Perugii. Czas na Heynena?

fot. archiwum

Lorenzo Bernardi po trzech sezonach żegna się z zespołem Sir Safety Conad Perugia. Taka była decyzja zarządu klubu wicemistrza Włoch. Jego następcą może być Vital Heynen. – Nie będę już trenerem Sir Safety Perugia, który poprowadzi ją do kolejnych sukcesów. Taka była decyzja klubu. To dla mnie bardzo smutny moment, dzień pełen łez, ale czuję w sercu ciepło, które daliście mi w tylu niezapomnianych chwilach – napisał w mediach społecznościowych Lorenzo Bernardi.Lorenzo Bernardi z ekipą z Perugii zdobył mistrzostwo Włoch w sezonie 2017/2018 oraz dwa krajowe puchary (2018 i 2019). Ten zakończony niedawno miał być jeszcze większym sukcesem, bo do Sir Safety dołączył Wilfredo Leon. Zamiast spektakularnych sukcesów była jednak porażka w finale Serie A z Cucine Lube Civitanova oraz odpadnięcie z Ligi Mistrzów na etapie półfinałów. W związku z tym zawrzało na linii Bernardi – władze klubu. Chociaż włoski szkoleniowiec miał jeszcze kontrakt ważny na przyszły sezon, klub nie widział możliwości dalszej współpracy z nim. Półtora tygodnia temu doszło nawet do ostatecznego spotkania prezesa klubu – Gino Sirciego z Bernardim, podczas którego miała zostać przedstawiona pogłębiona analiza sytuacji i braku satysfakcjonujących wyników Perugii. Jak widać – nie pomogło.

Klub jeszcze niczego oficjalnie nie potwierdził, ale trener Bernardi na swoim profilu na Instagramie zamieścił emocjonalny wpis, którym żegna się z kibicami z Umbrii. – Od dziś będę występował tylko w roli waszego kibica, choć tego, który siedzi w pierwszym rzędzie i wspiera was z całych sił. Bo zawsze byliście przy nas. Jestem pełen miłości do tego miasta i kibiców, z którymi smutno jest mi się żegnać. Ale muszę wam to powiedzieć: nie będę już trenerem Sir Safety Perugia, który poprowadzi ją do kolejnych sukcesów. Taka była decyzja klubu. To dla mnie bardzo smutny moment, dzień pełen łez, ale czuję w sercu ciepło, które daliście mi w tylu niezapomnianych chwilach – napisał Bernardi.

Odejście włoskiego szkoleniowca może oznaczać tylko jedno – niebawem klub z Perugii powinien ogłosić, że jego następcą zostaje Vital Heynen. Jak informowano kilkanaście dni temu – szefowie Sir Safety kontaktowali się już z selekcjonerem biało-czerwonych i ten czekał tylko na decyzję co do przyszłości Bernardiego. Skoro ten odchodzi, wygląda na to że w najbliższym czasie możemy spodziewać się ogłoszenia, że trener mistrzów świata znów będzie pracował na dwa etaty. I co najważniejsze – przez cały sezon śledził Wilfredo Leona, przyjmującego Sir Safety Conad Perugia, a od 24 lipca oficjalnie reprezentanta Polski.

 

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved