Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Berlińczycy najlepsi na turnieju w Wieluniu

Berlińczycy najlepsi na turnieju w Wieluniu

Nie udało się siatkarzom PGE Skry Bełchatów wygrać meczu z VfB Friedrichshafen w drugim meczu turnieju WIELTON Gigantów Siatkówki 2018 i zajęli oni ostatecznie czwarte miejsce w turnieju. Zawody wygrali siatkarze z Berlina, którzy w meczu finałowym w trzech setach pokonali Jastrzębski Węgiel.

Bełchatowianie przystąpili do spotkania bardzo zmotywowani po sobotniej przegranej z Berlinem Recycling Volleys po tie-breaku. Dla trenera Roberto Piazzy najważniejsze było jednak zrealizowanie przedsezonowych planów. Dlatego też mistrzowie Polski wyszli na boisko w kombinacyjnym składzie. Choć na początku radzili sobie nie najlepiej (1:7), to z czasem zaczęli grać precyzyjniej i nawiązali kontakt z rywalami. Dobry blok Niemców spowodował jednak, że bełchatowianie przegrali pierwszego seta 20:25.

W drugim secie znów to niemiecka drużyna była lepsza. Mimo faktu, że bełchatowianie próbowali przeszkodzić swoim rywalom, to Niemcy znów prezentowali się lepiej. Niestety mistrzowie Polski przegrali tego seta 21:25 i byli o krok od przegranej w całym spotkaniu. Trzeci set wyglądał podobnie jak dwa poprzednie. Zespół prowadzony przez trenera Roberto Piazzę co prawda próbował nawiązać kontakt z rywalami, ale PGE Skra nie dała rady przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść i przegrała ostatni sparing przed zbliżającym się sezonem Polskiej Ligi Siatkówki 0:3.

PGE Skra Bełchatów – VfB Friedrichshafen 0:3
(20:25, 21:25, 28:30)

Skra: Droszyński, Ebadipour, Kłos, Teppan, Orczuk, Bieńkowski, Piechocki (libero) oraz Wlazły i Milczarek (libero)
VfB: Sossenheimer, Günthör, Bołądź, Aciobantei, Malesha, Collin, Steuerwald (libero) oraz Spaeth

Premierowa odsłona starcia jastrzębian z Berlin Recycling Volleys przebiegała pod dyktando ekipy z Niemiec (3:8, 11:16). W końcówce podopieczni Ferdinando de Giorgiego nie byli już w stanie odrobić strat. Nicolas Le Goff wywalczył piłkę setową po zablokowaniu Juliena Lyneela (15:24), a partię zakończył skutecznym atakiem  Kyle Russell (17:25). Set numer dwa był bardziej wyrównany, ale tylko do stanu 16:16. Później przewagę zaczęli budować siatkarze z Berlina (17:21, 20:23). Przestrzelona zagrywka Salvadora Hidalgo Olivy dała im piłkę setową, a w kolejnej akcji  jastrzębianie nie poradzili sobie z zagrywką Russella (20:25).

W trzeciej partii to siatkarze Jastrzębskiego Węgla mieli początkowo przewagę (12:9), rywale zdołali jednak odrobić straty (17:17) i przejęli inicjatywę. Jastrzębianie przegrali osiem akcji z rzędu przy zagrywkach Russella (od stanu 17:14 do 17:22). W końcówce ekipa z PlusLigi nawiązała jeszcze walkę, złapała kontakt z rywalami (23:24), ale Russell zakończył mecz skutecznym atakiem (23:25).

Jastrzębski Węgiel – Berlin Recycling Volleys 0:3
(17:25, 20:25, 23:25)

źródło: polsatsport.pl, skra.pl