Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Berlin Recycling Volleys uderza w Andreę Gianiego i federację

Berlin Recycling Volleys uderza w Andreę Gianiego i federację

fot. CEV

Andrea Giani właśnie rozpoczął pracę z reprezentacją Niemiec, ale już musi zmierzyć się z atakiem ze strony mistrza kraju – Berlin Recycling Volleys. Chodzi tutaj o transfer jednego z czołowych niemieckich przyjmujących – Rubena Schotta do Revivre Powervolley Mediolan, którego szkoleniowcem jest właśnie nowy selekcjoner Niemców. 22-latek sukcesy z klubem z Berlina osiągał już w kategoriach młodzieżowych. O tego zawodnika pytał także jeden z polskich uczestników Ligi Mistrzów.

Schott w Berlinie spędził praktycznie całą swoją dotychczasową karierę, w tym mieście był szkolony, jedynie w sezonie 2014/2015 występował w CV Mitteldeutschland. Teraz pierwszy raz wyjedzie za granicę, do Mediolanu. – Jeśli gracz, którego ukształtowaliśmy tutaj w Berlinie, otrzymuje ofertę od jednej z najsilniejszych lig na świecie, to potwierdza naszą pracę. Moim zdaniem jednak w tym konkretnym przypadku jest wiele wątpliwości. Podwójna funkcja – jako selekcjonera kadry narodowej i trenera klubowego postrzegana jest krytycznie przez kluby Bundesligi od wielu lat. Niemiecka Federacja Piłki Siatkowej aprobuje zwiększenie liczby niemieckich zawodników w Bundeslidze, ale pozwala z drugiej strony, że selekcjoner reprezentacji pozyskuje młodych, niemieckich zawodników do zagranicznego klubu – nie ukrywa menadżer Kaweh Niroomand, na łamach niemieckich mediów zapowiada nawet, że nie będzie współpracy na linii klub – związek.

Rozgoryczenie włodarzy klubu z Berlina nie może dziwić, bowiem Ruben Schott w zakończonym złotym medalem sezonie mimo swoich dopiero 22 lat stał się jedną z ważnych postaci w zespole i wywalczył sobie miejsce w szóstce. Oświadczenie w tej sprawie wydał nawet nowy dyrektor sportowy reprezentacji, Christian Dünnes. Zaznaczył on, że w żadnym wypadku nie ma mowy o zwerbowaniu Rubena Schotta przez Andreę Gianiego. Zaznaczył on, że zawodnik chciał podjąć wyzwanie, grając za granicą, a Włochy okazały się dla niego ciekawym miejscem, w którym widzi szansę na rozwój. Podkreślił także, że menadżer zawodnika rozmawiał z niejednym klubem zagranicznym, ale najbardziej konkretna okazała się ta z Revivre Powervolley Mediolan. O Schotta miał także pytać jeden z polskich uczestników Ligi Mistrzów, czyli PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia Rzeszów czy ZAKSA. Zadowolony z wyboru jest także sam zawodnik. – To zawsze było moim celem, aby kiedyś grać za granicą. Włoska liga jest jedną z najlepszych na świecie. Otrzymałem ofertę i po prostu musiałem skorzystać. Chcę zrobić w moim rozwoju następny krok i potrzebuję nowych bodźców, w nowym środowisku – mówi Ruben Schott.źródło: berlin-recycling-volleys.de, inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved