Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Berlin gospodarzem europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO Tokio

Berlin gospodarzem europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do IO Tokio

fot. Patryk Głowacki

W czwartek Europejska Federacja Siatkówki (CEV) ogłosiła, kto został gospodarzem europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zorganizowaniem zmagań zajmie się Berlin, a mecze odbędą się w Max-Schmeling-Halle w dniach 5-10 stycznia.

Wspomniany turniej będzie ostatnią okazją dla siedmiu najwyżej sklasyfikowanych w rankingu europejskich reprezentacji na awans do Igrzysk Olimpijskich. Do zestawienia niebrane są pod uwagę Polska, Włochy i Rosja, gdyż te drużyny mają już zapewniony udział w IO. Mimo tego rozgrywki będą posiadały mocną obsadę. Oprócz gospodarzy w Berlinie pojawi się m.in. siatkarze Serbii, Francji czy też Słowenii. Dodatkowy smaczek zmaganiom da fakt, iż tylko ich zwycięzca zapewni sobie prawo do gry na Igrzyskach Olimpijskich.To już kolejny raz, kiedy Berlin przyjmie reprezentacje walczące o olimpijską kwalifikację. Ostatnim razem taka sytuacja miała miejsce w 2016 roku. Polskim kibicom turniej sprzed trzech lat kojarzy się przede wszystkim z horrorem, jaki „biało-czerwoni” stoczyli z kadrą Niemiec, ostatecznie pozbawiając gospodarzy szans na przepustkę do Rio de Janeiro. Ponadto Max-Schmeling-Halle gościła inne poważne rozgrywki jak choćby finały Ligi Mistrzów siatkarzy w 2015 i 2019 roku.

Sprawę wyboru Berlina jako miejsca rozegrania eliminacji do Tokio skomentował prezydent CEV – Aleksandar Boricić. – Europejska rodzina siatkarska jest szczęśliwa, że Niemiecka Federacja Siatkówki powróciła jako czynny członek na europejskim poziomie. Mamy nadzieję, iż to dopiero początek intensywnej i bliskiej współpracy na rzecz naszego sportu w najbliższych latach – powiedział Boricić.

źródło: cev.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved