Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Benjamin Toniutti: Na pewno będzie to turniej stojący na wysokim poziomie

Benjamin Toniutti: Na pewno będzie to turniej stojący na wysokim poziomie

fot. Aleksandra Twardowska

Już w najbliższy wtorek w Opolu i Łodzi rozpoczną się Klubowe Mistrzostwa Świata. W opolskiej grupie swoje mecze rozegra mistrz Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Mam nadzieję, że ZAKSA awansuje do półfinału, a jak będzie – zobaczymy – o celach swojego zespołu, podczas konferencji prasowej, mówił Andrea Gardini.

Obok trenerów i kapitanów klubów w konferencji prasowej otwierającej Klubowe Mistrzostwa Świata udział wzięli również Prezydent Miasta Opole – Arkadiusz Wiśniewski, FIVB event director – Slobodan Milosević oraz prezes spółki Professional Sport Events – Tomasz Cieślik. Konferencję otworzył prezydent miasta, gospodarza KMŚ, Arkadiusz Wiśniewski. – Dla nas to wielki zaszczyt, że tak ważna impreza o randze światowej gości w naszym mieście. Opole w tym roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, dlatego staramy się, aby to była rocznica wyjątkowa. Bardzo się cieszę, że w roku tej rocznicy takie wydarzenie będzie miało miejsce w Opolu. Chciałbym życzyć wszystkim zawodnikom i trenerom satysfakcji z tego, jak czują się w Opolu. Na pewno spotkają się tu z dobrym, rodzinnym klimatem, opolanie są bardzo dobrymi kibicami i myślę, że Okrąglak przez czas turnieju będzie najgłośniejszą halą na świecie – przyznał prezydent miasta Opola.O zwieńczeniu długich starań i przygotowaniach do KMŚ mówił również prezes firmy Professional Sport Events. – Cieszy mnie, że już od jutra w Łodzi i Opolu rozpoczniemy wyjątkowe siatkarskie wydarzenie z udziałem najlepszych klubów na świecie. Nasze starania organizacyjne, aby do tego momentu doprowadzić, trwały około rok. Cieszę się, że już za tydzień będziemy mogli powiedzieć, że w Polsce odbyły się wszystkie kluczowe imprezy siatkarskie. Klubowe Mistrzostwa Świata były jedyną imprezą, której dotychczas w Polsce nie organizowano. Kiedy rozpoczynaliśmy przygotowania do turnieju, bardzo zależało nam na tym, aby mocno promować siatkówkę i pokazywać ją z różnych punktów widzenia. Stąd m.in. nawiązaliśmy współpracę z byłym reprezentantem Polski – Krzysztofem Ignaczakiem, który został ambasadorem KMŚ. Krzysztof odwiedził wszystkich 8 klubów, które biorą udział w tym turnieju – zaznaczył Tomasz Cieślik. Wagę turnieju, doceniając poziom organizacyjny, podkreślił FIVB event director – Slobodan Milosević. – Dziękuję bardzo organizatorom turnieju, tak jak zawsze w Polsce wszystko zorganizowane jest perfekcyjnie. Mamy najlepsze drużyny na świecie, najlepszych zawodników na świecie, więc czego więcej nam brakuje? Ważne jest, aby promować ten nasz wspaniały sport i aby takie turnieje sprawiały ludziom przyjemność. To wielki zaszczyt być tutaj – podsumował.

W opolskiej grupie obok ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zagrają obrońca trofeum Sada Cruzeiro, mistrz Italii – Cucine Lube Civitanova oraz zespół Łukasza Żygadły – Sarmayeh Bank Teheran VC. Przedstawiciele poszczególnych drużyn zgodnie podkreślali, jak dużym wyróżnieniem jest dla nich możliwość uczestniczenia w elitarnych rozgrywkach. Szkoleniowiec i kapitan Sady przyznali, że marzy im się obrona tytułu najlepszej drużyny na świecie. Równie wysoko mierzy mistrz Italii Cucine Lube Civitanova. – Grają tutaj najlepsze zespoły na świecie, wiemy więc, jak trudne zadanie nas czeka. Naszym celem jest dojście do finału i gra o tytuł. Osobiście cieszę się, że turniej jest organizowany w Polsce, ponieważ tutaj organizacyjnie zawsze wszystko jest bardzo dobrze przygotowane – mówił Giampaolo Medei. Kapitan biancorossich dodał, jak ważnym doświadczeniem dla niego i jego kolegów jest gra w KMŚ. – Dla większości moich kolegów z drużyny to pierwsze KMŚ, wiemy, że mamy bardzo ciężką grupę, jednak podczas tego typu turniejów jest to normalne. Dlatego koncentrujemy się na awansie do półfinału, później będziemy myśleć o tym, aby wygrać coś więcej – dodał Dragan Stanković.

W półfinał celują również siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Dla nas jest to ogromny zaszczyt, cieszymy się z tego, że turniej odbywa się w Polsce, ponieważ tutaj zawsze kibice stają na wysokości zadania. Niezmiernie satysfakcjonujące jest to, że możemy zgromadzić się razem i po prostu cieszyć siatkówką. I tego właśnie wszystkim życzę. I mam nadzieję, że ZAKSA awansuje do półfinału, a jak będzie – zobaczymy – komentował Andrea Gardini. – Cieszymy się również, że możemy zobaczyć tutaj kilka stylów siatkówki, mamy ekipy z Europy, Ameryki Południowej i Azji. Na pewno będzie to turniej stojący na wysokim poziomie, możemy spodziewać się ciekawych spotkań. My ze swojej strony postaramy się pokazać z jak najlepszej strony – dodał Benjamin Toniutti.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved