Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Benjamin Toniutti: Niech się nas boją

Benjamin Toniutti: Niech się nas boją

fot. Katarzyna Antczak

Być albo nie być ZAKSY w Kędzierzynie. Mistrzowie Polski muszą dziś pokonać rosyjskie Biełogorie 3:0 lub 3:1, a potem jeszcze wygrać „złotego seta”, jeśli chcą zagrać w II rundzie play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów. – Szkoda, że nie udało się wywieźć z Rosji dwóch wygranych partii, teraz mielibyśmy większy komfort. O awans nam trudniej, ale jestem pewien, że możemy to zrobić – mówi Benjamin Toniutti.

Po zaskakującej porażce 1:3 w pierwszym meczu kędzierzynianie są w trudnej sytuacji. – Gracze z Biełgorodu wykorzystali swoją potężną zagrywkę. Wiedzieliśmy, że potrafią kopnąć serwisem, ale zabrakło nam konsekwencji i spokoju w grze. W rewanżu trzeba zagrać mądrzej – tłumaczy na łamach Super Expressu rozgrywający ZAKSY Benjamin Toniutti.Musimy być gotowi na grę wysoką piłką, trzeba to wygrać sprytem, a nie siłą fizyczną, bo w tym ostatnim Rosjanie nas przewyższają – dodaje Francuz.Na ZAKSIE ciąży wielka presja, bo już przed meczem wie, że musi wygrać aż cztery sety, a może przegrać tylko jednego. – Szkoda, że nie udało się wywieźć z Rosji dwóch wygranych partii, teraz mielibyśmy większy komfort. O awans nam trudniej, ale jestem pewien, że możemy to zrobić – mówi Toniutti.

Nawet jeśli kędzierzynianom uda się przejść jedną rosyjską przeszkodę, na drodze będzie czekać kolejna. Praktycznie przesądzone jest, że w następnej rundzie rywalem ZAKSY byłby galaktyczny Zenit Kazań. Dopiero wygranie tej rywalizacji otwiera drogę do rzymskiego Final Four w końcu kwietnia. – To prawda, że mieliśmy najgorsze losowanie, jakie można sobie wyobrazić – przyznaje Toniutti. – Ale nie wiem, czemu to my mamy się kogoś bać. Niech nas się boją. Też jesteśmy mocni.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved