Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Benjamin Toniutti: Naszym celem jest wygrywanie kolejnych trofeów

Benjamin Toniutti: Naszym celem jest wygrywanie kolejnych trofeów

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle potrzebowali czterech setów, żeby uporać się z beniaminkiem PlusLigi Ślepskiem Malow Suwałki. Mimo, że byli zdecydowanym faworytem meczu, to zdobycie trzech punktów nie przyszło im łatwo, a drużyna z północnego wschodu potwierdziła, że będzie w stanie sprawiać dużo kłopotów nawet drużynom z czuba tabeli i nie zamierza być dostarczycielem punktów. Potwierdził to w swoich wypowiedziach rozgrywający kędzierzynian Benjamin Toniutti.

Nie jest niespodzianką, że Ślepsk zagrał tak dobrze. Obserwowaliśmy poprzednie mecze naszego przeciwnika, zagrali dobrze przeciwko Resovii, dzisiaj dobrze zagrywali, sprawili nam trochę kłopotów, ale cieszymy się z trzech punktów i kontynuujemy realizację naszych planów. – powiedział rozgrywający ZAKSY.Podkreślił też, że niezmiennie w jego drużynie jest chęć wygrywania. – Od pięciu sezonów w Kędzierzynie jest ten sam rdzeń drużyny. Choć przez zespół przewinęło się już sporo zawodników, to założenia tej ekipy są wciąż takie same. Mimo, że klub wygrał już wiele tytułów, to cały czas celem jest wygrywanie kolejnych trofeów.

Benjamin Toniutti pozytywnie wypowiedział się również o swoim pobycie w Polsce: – Świetnie zaaklimatyzowałem się w Polsce. Moja córka chodzi tu do szkoły, zaczyna już mówić po Polsku. Cała atmosfera i życie tutaj jest naprawdę świetne. – Na koniec siatkarz przyznał też, że myśli już o turnieju kwalifikacyjnym do Tokio, ale zdaje sobie sprawę jak trudne zadanie przed jego narodową reprezentacją. – Oczywiście zrobimy wszystko, żeby się zakwalifikować na igrzyska, ale na pewno nie będzie to łatwe. Czasu na przygotowania będzie bardzo mało i nie wiadomo też czy wszyscy zawodnicy będą w pełnej dyspozycji. Terminarz też nie jest łatwy. Zaczynamy 5. stycznia i to od razu od meczu z Serbią, więc już pierwsze spotkanie może być rozstrzygające, a nie można zapominać, że w turnieju zagrają również mocne ekipy ze Słowenii i Niemiec, więc będą to bardzo trudne zawody.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved