Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Benjamin Toniutti: Graliśmy w „stylu francuskim”

Benjamin Toniutti: Graliśmy w „stylu francuskim”

– Graliśmy w siatkówkę w „stylu francuskim” i to przyniosło nam zwycięstwo – mówił po wygranym ćwierćfinale z Serbią kapitan reprezentacji Francji, Benjamin Toniutti.  – Teraz mamy dwa dni odpoczynku, by przygotować się do meczu półfinałowego – dodał.

Reprezentacja Serbii odpadła z mistrzostw Europy, przegrywając w ćwierćfinale 1:3 z Francją. Dzień wcześniej Serbowie mieli ogromne kłopoty, by wygrać mecz barażowy z Estonią. – Spodziewałem się jakiejś reakcji po wczorajszym meczu z Estonią, bo nie wierzyłem, że możemy zagrać dwa słabe mecze z rzędu. Problem polega jednak na tym, że gdy chcieliśmy wrócić do swojej gry, nie byliśmy w stanie tego zrobić. Jakaś reakcja była w trzecim secie, ale to nie wystarczyło. Mam nadzieję, że jak najszybciej zapomnimy o tym, co się stało i zagramy jak najlepiej w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który czeka nas już w styczniu – mówił po meczu ćwierćfinałowym Dragan Stanković, kapitan reprezentacji Serbii.

To normalne, że kiedy się przegrywa, próbuje się znaleźć przyczynę, poprawić pewne błędy techniczne, by zmienić wynik spotkania. W każdym razie uważam, że Francja zagrała świetny mecz i w pełni zasłużyła na zwycięstwo. Grała lepiej i musimy przyznać, że była po prostu od nas lepsza – dodał trener reprezentacji Serbii, Nikola Grbić.

W ekipie francuskiej po meczu było widać zadowolenie, ale też skupienie. Celem Francuzów w tym turnieju z pewnością nie był awans do półfinału, ale coś o wiele większego. – Graliśmy w siatkówkę w „stylu francuskim” i to przyniosło nam zwycięstwo. W pierwszych dwóch setach graliśmy bardzo dobrze, niestety w trzecim straciliśmy koncentrację i nie byliśmy tak zdeterminowani jak wcześniej. Czwartą partię zaczęliśmy niezwykle zdeterminowani, by zakończyć już ten mecz pozytywnym wynikiem. Teraz mamy dwa dni odpoczynku, by przygotować się do meczu półfinałowego – stwierdził kapitan trójkolorowych, Benjamin Toniutti.  – Zagraliśmy dobrze, a naszą siła było to, że byliśmy niezwykle skoncentrowani w dwóch pierwszych setach. Wygraliśmy, bo mieliśmy dobre przyjęcie, a nasz rozgrywający Toniutti grał wyśmienicie. Był w stanie wspomóc naszego najskuteczniejszego atakującego, Antonina Rouziera. Teraz już musimy skupić się na meczu półfinałowym – dodał trener Francuzów, Laurent Tillie.