Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Benjamin Toniutti: Dla takich chwil gramy w siatkówkę

Benjamin Toniutti: Dla takich chwil gramy w siatkówkę

fot. Łukasz Krzywański

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przed turniejem finałowym Pucharu Polski była stawiana w roli faworyta do zdobycia tego trofeum. Zespół z Opolszczyzny nie zawiódł i zdobył Puchar Polski, w finale 3:1 pokonując Jastrzębski Węgiel. – Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zdobyć to trofeum, zwłaszcza że zmagaliśmy się z problemami i może dlatego ciążyła na nas mniejsza presja niż wcześniej. Graliśmy jak prawdziwy zespół, byliśmy razem. Zarówno w półfinale z Wartą Zawiercie, jak i w finałowym starciu przegraliśmy trzeciego seta, ale w czwartek wróciliśmy do naszej gry – mówił po wygranej kapitan ZAKSY, Benjamin Toniutti.

 Zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla w finale Pucharu Polski z Jastrzębskim Węglem triumfowali w dwóch pierwszych odsłonach, choć w pierwszym secie dość długo gonili wynik. Jedynie w trzeciej partii pojedynku ekipa z Opolszczyzny musiała uznać wyższość rywala, ale już w czwartej dokończyła dzieła i sięgnęła po Puchar Polski. – Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, bo w tym turnieju graliśmy jako zespół. Przed nim mieliśmy swoje problemy, również zdrowotne i sposób ,w jaki reagowaliśmy przed spotkaniem, jak i w jego trakcie jest dokładnie tym, co lubię. Mój zespół ma moc, żeby odpowiednio reagować na różne sytuacje i odwracać trudne momenty – mówił szczęśliwy Andrea Gardini. – Ten triumf jest ważny, głównie ze względu na sposób, w jaki wywalczyliśmy Puchar Polski i to będzie dla nas klucz na kolejne starcia – przekonywał szkoleniowiec ZAKSY.

W podobnym tonie wypowiadał się również Benjamin Toniutti. Kędzierzynianie w turnieju finałowym we Wrocławiu nie mogli skorzystać z Sama Deroo, który nabawił się urazu, ale brak jednego z liderów nie wpłynął aż tak znacząco na ich postawę na boisku. – Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zdobyć to trofeum, zwłaszcza że zmagaliśmy się z problemami i może dlatego ciążyła na nas mniejsza presja niż wcześniej. Graliśmy jak prawdziwy zespół, byliśmy razem. Zarówno w półfinale z Wartą Zawiercie, jak i w finałowym starciu przegraliśmy trzeciego seta, ale w czwartym wróciliśmy do naszej gry – przypomniał rozgrywający zdobywców Pucharu Polski. Toniutti nie ukrywał jednak, że jego zespół nie zadowoli się jedynie tym triumfem. – To niesamowite uczucie i właśnie dla takich chwil gramy w siatkówkę. Jestem dumny z tej drużyny i mam nadzieję, że będzie to kontynuować, bo mamy jeszcze coś do wygrania w tym sezonie – zapowiedział najlepszy rozgrywający turnieju finałowego we Wrocławiu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved